Wpis z mikrobloga

@Ratelmidozer: coś w rodzaju bazy danych która synchronizuje się w sposób zdecentralizowany (każdy do każdego), utrudnia to manipulacje/oszustwa/pomyłki i gwarantuje aktualność danych na każdym urządzeniu podłączonym do sieci. Coś jakby torrent dla danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ratelmidozer: to proste do zrozumienia. Wyobraź sobie, że masz w pokoju 10 pracowników którzy zapisują na kartce na bieżąco informacje o tym nad czym aktualnie pracują i co 10 minut wszyscy się tymi informacjami wymieniają w taki sposób, że każda osoba ma informacje z kartek innych pracowników. Dzięki temu jeśli osoba X postanowi oszukać i np. zmieni dane na swojej kartce, to kopię tych danych ma pozostałe 9 osób, dzięki temu
Nie, sieci i2p to coś takiego jakby p2p połączone z torem jednocześnie. Internet, w którym jest pełna anonimowość, prawie.
Blockchain to jakbyś zrobił kilka kserowek dokumentu, każdy człowiek ma swoją kopię tego dokumentu, powiedzmy na tym dokumencie jest informacja o bogactwie banku, każdy klient ma kopię dokumentu na którym jest napisane do kogo należy i ile złota które jest zdeponowane w banku. Jeśli ktoś sobie pdirobi dokument ale większość ma inny to każecie jemu spieprzać. Ale istnieje ryzyko że większość osób podrobi fałszywą kopię i przejmie wasze złoto bo posiadacze oryginalnego
@niezwornowazony: o tak mi się tłumaczy dzięki
@KMDZ: ostatnio postanowiłem być jak najmniej widoczny w sieci może da się dzięki temu stać trochę bardziej niewidocznym. Wiem, że zmienia się niedługo prawo i będzie można żądać zatarcia informacji o swojej osobie na portalach typu fb, zamierzam z tego skorzystać