Wpis z mikrobloga

Mirki, wykańczał ktoś ostatnio mieszkanie we własnym zakresie (w sensie: nie przez dewelopera)? Możecie mi powiedzieć orientacyjnie jaki jest koszt wykończenia 1 m.kw. w "sensownym" standardzie (nie oszczędzamy przesadnie, ale też nie bawimy się np. w dębowy parkiet itp.)? Chodzi mi o widełki i kilka przykładów, a nie konkretną kwotę. Do wykończenia nie wliczam rzecz jasna mebli (w tym kuchni), AGD, RTV. Uwzględniam natomiast zrobienie łazienki (kibel, prysznic / wanna, umywalka; bez mebli itp.). Jeśli Wasze wyliczenia obejmują coś mniej / więcej, to napiszcie.

Najlepiej Wrocław lub inne większe miasto, ale wszystkie informacje mnie interesują. Metraż 60 - 70 m.kw, 3 pokoje, 1 łazienka.

Jeśli nie remontowaliście sami, ale macie pojęcie o cenach bo np. robicie w branży, to co sądzicie o przyjęciu szacunkowego kosztu dla w/w mieszkania na poziomie 550 - 650 PLN za metr?

#mieszkanie #remontujzwykopem #remont #kiciochpyta
  • 24
@Regis86: deweloperzy psują bazowe mieszkania, to w wykończonym będziesz miał jeszcze więcej niedoróbek, z których nie będziesz zdawał sobie sprawy, bo część ukryje się po wykończeniu. Nikt nie robi ich "jak dla siebie".
@Regis86 przy samodzielnym kladzeniu paneli i montażu większości sanitariatow (kafelki kladzione przez profesjonaliste, kuchnia na zamówienie). Włącznie z kanapą, stołem, łóżkiem itd wyszło ok. 900zl/m2 - Gdańsk