Wpis z mikrobloga

#gis #geografia

Witam GISowe Mirki i Mirabelki!
Niedawno zacząłem prowadzić stronę o tematyce GIS. Główna idea to rozszerzanie wiedzy i dostarczanie rozwiązań w postaci tutoriali. Na razie na stronie umieszczam mega podstawy, wiec może nie jest to porywająca lektura, ale z czasem zacznę zamieszczać ciekawsze treści. W planach mam niebawem wystartować z tutorialami dotyczącymi teledetekcji, modelowania hydrologicznego, PostGISa czy też Pythona w GIS (PyQGIS). Na pewno z czasem będą przychodzić nowe pomysły, więc jakoś stronka się rozwinie ;)
Chciałbym też publikować swoje, bardziej złożone analizy, bo jest to przecież dobra motywacja do poszerzania własnej wiedzy.

Gdybyście mięli jakieś sugestię, chętnie się z nimi zapoznam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A tymczasem zapraszam na stronę i każdy lajk będzie mega miło widziany!

http://giseverywhere.pl/

Pozdrawiam serdecznie!
  • 15
@omlette_du_fromage: Proponuję zrobić poradnik, który pokaże jak zrobić skrypt do kadrowania rastrów, ale nie takiego zwykłego tylko takiego, że z jednego shp, który ma wiele poligonów weźmie i po kolei będzie wycinał poligon nr 1 i wytnie wg niego raster nazwany jako "1" i tak dalej i tak dalej. Umiesz może takie coś zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wieesieek: dane z osm są raczej poglądowe, gdyż osm jest to projekt otwarty i dane dodawane są przez "zwykłych śmiertelników" i mogą być obarczone błędem. Mapy zasadnicze charakteryzują się dużą skalą, z osm jest różnie. Każdy wprowadza dane inaczej... trochę chaotycznie odpisałem. Masz jakiś konkretny problem? Jeżeli tak, napisz pw, spróbuję pomóc ;)