Wpis z mikrobloga

@greg-ka-14 jak przedmówca napisał, rozpatrując tylko te dwa - Java. Rozpatrując szerzej - python do nauki programowania od 0, później Java/JS. Kursy - nie ma cudownych kursów niestety. Poszukaj w Google i przerób z 5 kursów dla początkującego, zrób swoją aplikację ( na tym człowiek najbardziej się uczy) i idź w bardziej zaawansowane kursy że 2. I tyle, dalej to tylko i wyłącznie praktyka na projektach, żaden kurs nie przygotuje cię
  • Odpowiedz
czy średnio ogarnięty człowiek da radę?


@greg-ka-14: To chyba nie chodzi o to czy jest ktoś ogarnięty czy nie, bo są ludzie naprawdę ogarnięci, ale powiedzmy humanistycznie (w pozytywnym znaczeniu) i niektórych problemów nie potrafią przedstawić za pomocą algorytmu (nie chodzi o żaden konkretny język programowania tylko sam sposób), kolejni jak nawet potrafią opisać jak by coś mniej więcej zrobili, ale potrafią tego przedstawić za pomocą raptem kilkunastu instrukcji (bo niewiele tego więcej jest, aby przedstawić dowolny algorytm). Jak nie potrafisz tego to nauka programowania będzie po prostu męczarnią.

Ba nawet jak potrafisz to dalej może być męczarnią i nie chodzi o to, że programowanie jest szczególnie trudne ale nie wszystko jest dla
  • Odpowiedz
Hmmm, takie rozwiązanie jest akceptowalne...?


@Cooltec: Jeśli chodzi o to "test" czy cokolwiek przełożysz na język programowania to jak widać, przełożyłeś chociaż to był test dla takiego co jeszcze nic nie potrafi ;)

Co do kodu to hm..jak a będzie wielkie to będzie trochę "pustych
  • Odpowiedz
@greg-ka-14: Raczej nie kieruj się polecanym językiem a tym co by Cię bardziej interesowało. JS to głównie front (spa, apki ionic, apki natywne na androida IOS)
(wyjatkiem nodejs), Java - backend/ android. Może jednak będzie Cię interesował backend w innym języku jak c#, lub pisanie apek na androida ios (.net xamarin). Może testy w Java ? Może devop na pythonie? Może coś z SI w pythonie? Ogólnie można by długo
  • Odpowiedz
@greg-ka-14: tak naprawdę wszystko się rozbije właśnie o ciekawość danego obszaru. Zadaj sobie pytanie czyli wolisz
-ogarniać sprawy z interakcja z użytkownikiem (front), czy może nie czujesz byś miał ochote później w robocie poprawiać jakieś gówniane zadania z źle usytuowanym buttonem czy problemy asynchronicznosci a wrażenia na uzytkowniku. Z drugiej strony sam JS ma ogromny potencjał że względu na ewentualne dodanie backendu w nodejs i jesteś fulkstakiem
- backend : z jednej strony wszystkie zabawy z wyglądem masz z głowy, ale dochodzą Ci jęki z frontendu że a to endpoint źle zwraca, a to timeouty lecą, a to niespójność danych. Z drugiej strony, mam wrażenie że technologie backendu jeżeli chodzi o framework jakoś zbytnio się nie zmieniają (ale dla siebie możesz dołożyć jakieś zagadnienia poboczne typu - certyfikaty Amazona)
- apki na smartfony wygladaja na ciekawy obszar i wielkie możliwości językowe (JS, .net, Java )
- machine lerning - zadania optymalizacji, sieci neuronowe. Z tego co było na studiach brzmiało ciekawie. Typu wrzucasz przykładowe dane i później program sam ogarnia co powinno być na wyjściu po nadaniu innego wejścia niż w tych do nauki
- Dev op - interesuje Cię proces stawiania aplikacji, ich utrzymania, skrypty do tego. Typu masz apke backendu, frontendowa i musisz dla klienta napisać skrypt który te apki postawi , sprawdzi czy testy przechodzą , wszystko szybciutko (sprawdź może coś będzie : timeline
  • Odpowiedz
  • 1
@greg-ka-14 ja niby zacząłem od javy, uczyłem się z docs ów oraz ich tutoriala, czasami jak czegoś nie ogarnąłem to wpisywałem temat w Google i czytałem tyle stron różnych aż zrozumiałem. Po każdym temacie jakieś zadanko czy dwa sobie robiłem.
Teraz uczę się Pythona (ale nie od zera tylko na podstawie tego co z javy wynioslem) żeby nauczyć się konceptu back endu. Spring no przerósł mnie po prostu (nie miałem wcześniej
  • Odpowiedz