Wpis z mikrobloga

Hej. Jak doradziło mi parę osób przy okazji niedawnego rozdajo, otwieram autorski tag, gdzie będę dawał znać, kiedy na blogu pojawi się nowa recenzja. Tag to #modernlibrarychallenge .

Tytułem przypomnienia: założyłem bloga, gdzie będę recenzował książki z listy 100 najlepszych książek anglojęzycznych, ułożonej przez wydawnictwo Modern Library.

Niedawno umieściłem tam nową recenzję. Tytuł książki moim zdaniem całkiem dobrze pasuje do mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°):
„Buszujący w zbożu”- książka o młodości, która się zestarzała

Zachęcam bardzo do komentowania na blogu, ale równoległą dyskusję możemy prowadzić także tutaj :).

Czy Buszujący w zbożu wpłynął na Twój światopogląd czy też zgadzasz się, że w pewnym sensie jego czas już minął? A może uważasz, że takie książki są jednak szkodliwe? Albo masz jakieś sugestie co do bloga?

#ksiazki i może trochę #gruparatowaniapoziomu , bo mam nadzieję, że sporo ciekawych dyskusji z tego wyjdzie, także na mirko.

W spoilerze wołam komentujących spod rozdajo.

  • 2
@Herostrates94: Moim zdaniem to nie jest wcale przeterminowane, bo problemy związane z dorastaniem (seks, konformizm, samotność, emocjonalność, samorealizacja, lęk przed dorosłością, nieudacznictwo i wiele innych) są czymś uniwersalnym. Myślę, że sam Holden doskonale odnalazłby się na wykopie, opisując swoje przygody (choćby tą z prostytutką) w tagu #przegryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, czy czytałeś tą książkę teraz, czy w szkole? Wydaje mi się, że to bardzo
@ja_nie_lubie: Masz rację, że tematy poruszane w książce wciąż są aktualne. Ale nie da się ukryć, że jednak na swój sposób straciła ona trochę swój pazur - nie jest już czymś, co trzeba chować przed rodzicami, bo tate złoi paskiem. I zgadzam się, Holden to prawie stereotypowy wykopowicz, albo typek z mema "I am intelectually superior".

Czytałem książkę parę lat temu, jeszcze w liceum (teraz studiuję), ale to nie była lektura.