Wpis z mikrobloga

Znalezione na forum phpbb by przemo

"Czy już całkiem nikt nie ma czasu?"
- to jest całkiem obrazowy opis internetu obecnie. Fora lecą. A przynajmniej tak mnie się wydaje. Ludzie wcześniej byli leniwi, ale sytuacja staje się jeszcze dziwniejsza. GG dwadzieścia lat temu było dla majnstrimu hitem. Piętnaście lat temu stało się kitem, a dzisiaj słyszę, że "umarło". Tylko, że protokół działa tak jak działał w dniu premiery. Zasady w ogóle się nie zmieniły. Tak samo jest z forami. phpbb zapewnia tę samą funkcjonalność, tylko nie ma kto z niego korzystać. Osobiście kończyłem swoją wizję skryptu od strony technicznej, gdy wzięło mnie na badanie środowiska docelowego, tj, odbiorców. I doszedłem do wniosku, że "nie ma z kim". Ludzie dzisiaj nie chcą brać udziału w budowaniu społeczności. Zamiast tego przyjęli pejoratywną rolę szarańczy. Nic nie dają, ale biorą wszystko ponad swój udźwig. Bez powodu! Swoje forum wrzuciłem do zamrażarki już dawno, ale teraz zastanawiam się, czy nie czas aby je rozmontować. Nie ma do kogo adresować takowego. W imię "dobrej zabawy", wobec chronicznego "braku czasu", nie da się budować społeczności.
W ostatnich latach większość zapytań odnośnie forów, dotyczyło tematyki gry "Counter Strike". Ale "CS" także się znudził. No i te niemodne mikrotransakcje! Gry ogółem leżą. Nawet potentaci rynku zaczynają wypuszczać lawinowo chłam. Ale zapędzam się...
Fora nie mają konkurencji. "Facebook" zdycha - co nie jest żadną niespodzianką. Zuckerberg zarobił na nim tyle, że planuje loty w kosmos. Serwis nie jest mu już potrzebny - no, chyba że chce jeszcze pozbierać na kolonizację Wenus, w imię przepowiedni takiej jednej.

Mimo ewidentnie powstałej niszy, nie widzę szans na kiełkowanie w tym środowisku. Nie ma z kim rozmawiać. Ludzie okłamują dzisiaj już nie tylko innych, ale również siebie. Pomimo, iż nauka wydłużyła życie o 2/3, czasu "nie ma". Ciekawe jest to, że nie chodzi w tym określeniu o pieniądze. W nim bowiem o nic nie chodzi. To taki pusty frazes. Wcale nie oszczędzamy sekund. Trwonimy je na potęgę. Ot świat dzisiaj sprzyja tej nicości. Kultura zachodu, jest próżna. Świat uciech rozbija się o ściany własnej imaginacji.

#przemyslenia #fora #wspolczesnosc #konsumpcjonizm #szklanamysl
  • 1