Wpis z mikrobloga

Witajcie, kupiłem od przyjacieli z azji super lekkie felgi samochodowe. Okazało się , że nie nadają się nawet do wyważenia, a co dopiero żeby na nich jeździć. Muszę je odesłać z powrotem , wyjdą dwie paczki po ok. 20 kg jedna. I teraz pytanie, czy przy wysyłce towaru z Polski do Chin znowu coś trzeba opłacać , w sensie cło , czy tym podobne? Czy w ogóle kontrolują takie paczki , które wylatują od nas do chin ?
#aliexpress #zakupyzchin
  • 10
Sęk w tym , że otworzyłem spór , dołączyłem zdjęcia i sprzedawca odda kasę , jak je zwrócę. Cena za dwie przesyłki to 400 zł , napisałem że chcę zwrot kosztów odesłania. Co do olx, lepiej żeby nikt na tym nie jezdził bo to jest jakieś gówno z przetopionego aluminium , większa dziura i po felgach .
@CoZaGamon: no nie takie grosze kolego , nie wiem czy się orientujesz w cenach felg z lekkich stopów. Felgi ważą dużo mniej , niż tradycyjne, co poprawia osiągi auta na 1/4 mili bardzo znacząco . Z tym że , felgi które są do kupienia w PL i europie to felgi które pochodzą też z chin , bo tam są fabryki tego . Ale jak widać , nie każda fabryka wie co
Tak więc ponawiam pytanie, czy się orientujecie czy trzeba wnosić jakąś dodatkową opłatę w urzędzie celnym za takie przesyłki, czy po prostu wysyłam i tyle? Bo w sumie tylko to potrzebuje wiedziedzieć, czy nie trzeba dodatkowo coś opłacać.
@335d ale to propozycja sprzedawcy czy Aliexpress już się dołączyło do sporu? Odsyłasz towar wadliwy, możesz nawet złożyć podanie o zwrot cła, o ile takie naliczono. Jeszcze sprawdź, najlepiej u źródła np. mail do służby celnej.