Wpis z mikrobloga

Dlaczego w szeroko pojętym IT zatrudnia się zdalnie hindusów a nie np Polaków ze wschodu Polski? Pytam poważnie, znam masę ludzi którzy są dobrzy w IT a pracują w całkiem innych branzach bo nie każdemu mama kupi mieszkanie w warszawie a przeprowadzka z wiochy do miasta to z wypłaty 5000 (a na start nikt tyle nie ma, raczej koło 3000 i to brutto) zostaje góra 2000 czyli śmieszne pieniądze. Pytam serio. W druga stronę np 2500zl dla polski B to są naprawdę duże pieniądze. Czy nikt na to nie wpadł czy haczyk jest gdzieś indziej?

#programowanie #it
  • 38
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: 2k? Tyle to kosztuje w warszawie kawalerka ładna. Za 700ziko mozna juz miec pokój na jakis czas. Czyli z 5k zostaje ci 4300 na jedzenie dla jednej osoby i rozrywki. To malo? XD cale zycie za 5k robic nie bedziesz. A jak znajdziesz rozowa to mozna wynajav mieszkanie na spole.
  • Odpowiedz
bo nie każdemu mama kupi mieszkanie w warszawie a przeprowadzka z wiochy do miasta to z wypłaty 5000 (a na start nikt tyle nie ma, raczej koło 3000 i to brutto) zostaje góra 2000 czyli śmieszne pieniądze


@pszemczyslaw: ja jeb***, tak każdemu kto przyjechać z wiochy do dużego miasta mama kupiła mieszkanie, co za ludzie.Po Pierwsze możesz wynająć pokój za parę set złotych dwa. Jak są dobrzy to dlaczego nie mogą
  • Odpowiedz
pokój? może klatke od razu albo bude


@pszemczyslaw: Jak masz wymagania to chyba coś umiesz żeby te 15k zarobić nie? Ja przyjechałem na studia i mieszkałem w pokoju i jakoś nie to nie bolało. Jak masz pieniądze to wynajmujesz sobie mieszkanie, nie masz mieszkasz gorzej.
Polska mentalność, żreć tynk ze ścian ale mieszkać w kawalerce i pokazać że mnie to się powodzi.....
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: mieszkam już trochę czasu w pokojach i nie widze jakiegos problemu. Akurat lokatorow miałem bezproblemowych, bardzo czesto siedze caly dzien sam w mieszkaniu, a z drugiej strony jest z kim pogadac. po co mialbym placic 4x więcej za mozliwosc mieszkania samemu. co innego jakbym spłacał swoje.
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: piszesz, że nie chcesz obniżać standardów, ale musisz wybrać, co jest dla Ciebie wyższym standardem. Na wsi jest to duży dom z ogrodem, cisza i spokój, natomiast w mieście większy rynek pracy, bliskość sklepów, kin itp ale kosztem mniejszego mieszkania
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: outsorcuje się i do Indii i do Polski, tylko do dużych miast. Indie mają więcej dużych miast. Nie outsorcuje się do małych miast, bo trzeba mieć człowieka na miejscu który ogarnie tych programistów, a w małych miastach jest za mało ludzi żeby było w czym wybierać.

Co nie znaczy, że nie można pracować zdalnie, z wioski, ale to już trzeba mieć doświadczenie i coś sobą reprezentować, żeby ktoś chciał się
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw: no i niektórzy tak jeżdżą, ale to margines.

Schemat jest taki - jedziesz robić studia w dużym mieście, pod koniec studiów idziesz na juniora pracujesz w biurze, potem jak chcesz wyprowadzasz się kilkanaście kilometrów za miasto, jak nie to nie, i pracujesz zależnie od firmy zdalnie lub w biurze.

Nie spotkałem się z firmą, która zatrudniałaby wielu programistów w jakimś rejonie i nie miała w tym rejonie biura w dużym
  • Odpowiedz
@darck: mam znajomego w Warszawie i czasem jak idzie w melanż to oddaje swoją robote innemu znajomemu który lezy sobie w łóżku i robi tą robote za drugiego kolege, ocywiście zdalnie. Ciekawi mnie to czemu nie działa to na dużą skalę.
  • Odpowiedz
mam znajomego w Warszawie i czasem jak idzie w melanż to oddaje swoją robote innemu znajomemu który lezy sobie w łóżku i robi tą robote za drugiego kolege, ocywiście zdalnie. Ciekawi mnie to czemu nie działa to na dużą skalę a wy mi tu o swoich pokoikach... :-(


@pszemczyslaw: no to pewnie podpada pod drugi akapit tego co napisałem.
  • Odpowiedz
@pszemczyslaw:
Przede wszystkim mylisz kierunki geograficzne. Rożnica obecnie jest Północ-Południe, nie Wschód-Zachód.
Po drugie, ludzie z IT się przenoszą do dużych miast. Bo tam, na przykład, studiowali? Pracując w Warszawie miałem więcej współpracowników z Radomia, Białegostoku i Hrubieszowa niż z Warszawy. No i po trzecie, urealnij sobie ceny mieszkań.
  • Odpowiedz