Wpis z mikrobloga

Mireczki z #gdansk
Potrzebuje kupić internet + TV do mieszkania, od 3 miesięcy czekam aż #upc będzie miała dostępne usługi w moim bloku, ale nie wiem kiedy się doczekam.
Dziś dostałem ofertę od opiekuna budynku z #vectra na INTERNET + TELEWIZJA 159pr+pakiet ELEVEN+150mb/s za 80zł i 6 miechów za 1zł
Jak z działaniem internetu w vectrze, VPN na lajcie pójdzie? Jakie modemy dają? na co zwrócić w razie co uwagę?
  • 21
@krasnyyyy: Jak nowy budynek, to UPC dość szybko powinno się pojawić. Ja Vectry i Multimedii nie szanuję, bo jako jedyni ignorują moją naklejkę na skrzynce, żeby ulotek nie wrzucać. Gnoje. Wolałabym już nie mieć neta, niż skorzystać z ich ofert. (òóˇ)
Pytałeś na infolinii UPC, jak sytuacja wygląda?
@krasnyyyy: Oj to zamulają mocno, bo u mnie to już po chyba 2 miesiącach od odbioru sąsiedzi mieli, a przynajmniej o tylu wiem, bo wcześniej nie używałam neta, tylko tyrałam z remontem xD
@krasnyyyy: No cena spoko, ja mam tylko internet (na TV i tak oglądam jedynie internety) Fiber Power 120Mb/s od UPC i płacę 59zł :D Co prawda nie mogę narzekać na transfer, i też mało awaryjny jest (miałam ostatnio pierwszą dłuższą awarię, bo aż ponad dobę, ale przez 1,5 roku były jedynie ze 3 kilkuminutowe przerwy działaniu), ale zupełnie nie wiem jak wypada na tle innych dostawców.
@catch: no tutaj 6 miechów za 1zł, więc wychodzi po 60zł na 2 lata. Też teoretycznie kodi netflix itp będzie podpięte, ale TV zawsze sie przyda.
Dzięki za odzew Mirabelko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krasnyyyy: Jeśli ma dobre opinie i nie jest zbytnio awaryjne, to może i lepiej nawet. Z ciekawości - jaka dzielnica? Bo mi na osiedlu właśnie oddali część nowych do użytku ( ͡º ͜ʖ͡º)
@krasnyyyy: Vectra moim zdaniem to dno, internet ledwo chodzi jak mam podpięte więcej niż 3 urządzenia. Wysyłanie danych na poziomie 200kb/S. Serwis był u mnie 5 razy i rozkładają ręce. Dla ludzi którzy używają internetu do przeglądania fejsa jak najbardziej wystarczy, ale jak chce z kimś zrobić shareplay na ps4 to moj internet jest za wolny... Wg. Infolinii na całym bloku są ogromne straty pakietów, a do dzisiaj nic nie jest
@krasnyyyy: próbowałem nawet na innym routerze a ich standardowy był w trybie bridge. Nie ma różnicy. Jeżeli w całym bloku jest taki syf to raczej wina nie leży po mojej stronie. Miałem Vectrę tez w innym miejscu i były podobne cyrki, co chwile lagi, nawet jak byłem jedynym użytkownikiem internetu w tym momencie. Teraz mieszkamy we 2, moja dziewczyna jedynie co robi to czasami fejsa przejrzy i to wszystko, a ping
@Gojsonov i teraz jestem w kropce. Aktualnie tylko Vectra jest wpięta w budynek + dała według mnie fajną ofertę. Jeżeli Vectra nie spełnia warunków umowy w dostępie do internetu zawsze możesz zerwać umowę
@krasnyyyy: Pamiętaj, że w Vectra nie ma dostępu do routera. Jedyne co możesz, to zmienić hasło i kanał do WiFI i to tylko na 2,4GHz. Na 5 już nie można. Jeśli chcesz mieć wyjście na świat, przekierowywać porty itp, to musisz przestawić ich router w tryb bridge i postawić swój router.