Wpis z mikrobloga

@Miedzyzdroje2005: Nie dodaje się niestandardowych repo jeżeli nie jest to absolutnie konieczne i jednocześnie masz pewność co do ich jakości.

W archopodobnych o takie "pierdoły" jak nadpisanie jednego przez drugie czy wzajemna kompatybilność nikt się nie martwi więc masa randomów może sobie tworzyć co tam się podoba i jakoś to działa (przynajmniej na etapie instalacji).
  • Odpowiedz
@Miedzyzdroje2005: O #!$%@? xD

Btw podałem ci repo z gita, wchodzisz do niego, robisz debuild i w sumie koniec. Masz pakiet, wystarczy go zainstalować.

Inna sprawa, że z ppa, które ci zapodałem możesz pobrać zwyczajnie deb i go zainstalować. Co znaczy, że nie trybi te repo? Żadnego outputu nie zapodałeś. Nawet nie wiem czy je dodałeś i czy usunąłeś/wyłączyłeś "stare" podobno #!$%@? repo. No i kwestia tego starego repo, skąd je masz i co to jest?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: nadal lipa :(

z AUR staram się nie korzystać z uwagi na kiepską nieraz optymalizację pakietów i częste porzucenia. Na szczęście, 95% potrzebnego softu jest w repo. Ta dystrybucja jest całkiem dobra, zoptymalizowana i szybka. Jej jedyną bolączką jest trafiająca się co kilka miesięcy wywrotka podczas aktualizacji. Trzeba wtedy chrootować z pena i naprawiać. Dlatego mam wyłączoną autoaktualizację i czytam posty pod toppicami o aktualizacjach
M.....5 - @Kryspin013: nadal lipa :(

z AUR staram się nie korzystać z uwagi na kie...

źródło: comment_cyfniHTEnhdRI6y5xjJqBAZEple8ASdY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz