Wpis z mikrobloga

Już od dawna powtarzam, że telewizja stała się informacyjnym medium dla kobiet, co widać po reklamach i treściach jakie są publikowane - preparaty na suchość pochwy, szampony, kosmetyki, jogurty fit, magazyny dla kobiet, próbki kosmetyków, suplementy diety, lekarstwa dla małych dzieci, podpaski, tampony. Każdy pojedynczy blok reklamowy, to wałkowanie w kółko tych samych reklam których targetem są kobiety. Wielokrotnie słyszałem najprostszą do odbicia kontrę hola, hola! Ale przecież puszczają reklamy na problemy z erekcją! TO NIE JEST DAMSKI PROBLEM!!! - Właśnie, że jest to damski problem. Każdy, ale to KAŻDY zdrowo myślący facet, w momencie jak jego naganiacz regularnie odmawia posłuszeństwa, pierwsze co robi to idzie do LEKARZA, a nie czeka na reklamę magicznego chińskiego preparatu na wieczne bzikanie. TO kolejny zabieg, działający na podatne na manipulacje różowe główki, gdzie jeżeli niebieskiemu ze zmęczenia po 14 godzinach fizycznej harówy zwyczajnie organizm odmówił pompowania knagi, ponieważ musiałby odłączyć płuca, należy zapodać jakiegoś tabsa, bo ONA AKURAT MA OCHOTĘ. Kiedy ostatnio widzieliście reklamę wiertarki? Szlifierki? Kina domowego? Dawno. Ponieważ mężczyźni przestali korzystać z telewizorów, bo nic tam dla nich nie ma. Ale już, zostawmy te reklamy. Zobaczmy co jest między nimi. Paradokumenty paradokumentujące parażycia paraaktorów, romansidła, telenowele, telewizje śniadaniowe. Na kanałach wysokiej oglądalności, zwyczajnie w ciągu dnia NIE MA treści dla mężczyzn. Sport? HEHE, jasne. Jakiś film? W NOCY. Wracasz z pracy, i jedyne co na Ciebie tam czeka to jakiś szpital, szkoła, czy ukryta prawda. Wykonałem ostatnio modny mały "eksperyment", i jak zaczynałem w domu pracę o 10 to odpalałem TVN, i jak kończyłem 8 godzin później to wyłączałem - tak, żeby leciał sobie w tle. Poziom materiałów emitowanych w tym przedziale czasowym, to najgorsze śmierdzące dupem gunwo jakie na przestrzeni ostatnich X lat miałem nieprzyjemność słuchać. Jak Wy możecie #rozowepaski to oglądać?

#logikarozowychpaskow #telewizja #tvn #chcialbymzebytobylapasta #dramat #przemyslenia
  • 15
@Jorzi: dla mnie masakryczne jest takie zwykłe radio.
słucham wyłącznie audiobooków, muzy z telefonu i ewentualnie radia internetowgo z usa (sprofilowanych stacji bez reklam - są takie).
ale gdy tylko jadę do pracy z kimś, albo taksówką, to naprawdę jest porażka. naprawdę nie rozumiem, czemu ludzie z własnej woli wystawiają się na działanie tych wszystkich głównie babskich problemów, typu grzybica, nietrzymanie moczu i puchnięcie nóg.
czasem można to wszystko usłyszeć w
@Jorzi: 80% decyzji konsumenckich podejmują kobiety. Jak facet chce coś kupić to rozmyśla na tym długo porównuje, analizuje, najczęściej w sklepie lub w internecie. Reklamy działają na zasadzie emocji dlatego trafiają do kobiet najbardziej. Facet jak widzi debilną infantylna reklamę to go to #!$%@? i tym bardziej nie kupi, a kobieta kupuje to co najpopularniejsze.
Tak jest poprostu i nie ma co się przejmować. Wyłączyć tv, radio. Jest Netflix są podcasty,
@Jorzi ale te paradokumenty to niewiadomo do kogo są kierowane,jakoś nie zaobserwowałam zwiększonego zainteresowania nimi przez kobiety(tak jak w przypadku seriali czy telenowel romansideł).W zasadzie ich celem na pewno jest ogłupianie,ale podatni niestety są na to starsi ludzie niezależnie od płci
@Jorzi przecież to wiadomo od dawna. Od momentu kiedy komputery w domach stały się czymś normalnym mężczyźni przestawili się na inną rozrywkę. Piszę tu o grach komputerowych i internecie. Sam telewizji nie oglądam od lat tak samo moi znajomi. Wyjątkiem są kanały informacyjne i czasami sport. Ten sam mechanizm widać w filmach. Powstaje coraz więcej filmów tylko dla kobiet. #!$%@?ć telewizję
@Jorzi: kolega generalnie ma rację, poza filmowymi stacjami premium i sportem telewizja jest przeżytkiem. Wszystko i to dosłownie znajdzie się w internecie. Już nie mówiąc nawet o stacjach domyślnych i przyrodniczych gdzie 70% to taka sama papka jak zwykle show czy paradokumenty.

Są badania, gdzie wykazują to że 60-75% oglądających seriale na głównych stacjach i talent show to osoby po 50rz. Nawet taki Świat wg Kiepskich, nie mówiąc o Klanach czy
@frytex2: kolejny #!$%@?, dla mnie dzisiejsze radio nadające w eterze to chłam gorszy niż tv, bo poza nocnymi audycjami nie ma tam nic ciekawego. A bardzo często #!$%@? nie tylko muzyka czy audycje ale i reklamy.