Wpis z mikrobloga

Macie trochę miłości do żydów w wykoniau NSZ, jak masz słabe nerwy radze nie czytać.

– październik 1942, Lasy Kraśnickie – oddział Narodowej Organizacji Wojskowej, który wszedł później w skład kraśnickiego NSZ wymordował 40 Żydów zbiegłych z obozu na Lipowej w Lublinie. Żydzi ukrywający się w bunkrach będący byłymi żołnierzami Wojska Polskiego zostali obrzucani granatami. (Dariusz Libionka, Narodowa Organizacja Wojskowa i Narodowe Siły Zbrojne wobec Żydów pod Kraśnikiem – korekta obrazu, w: Zagłada Żydów. Studia i Materiały R. 2011, nr. 7; Warszawa 2011)

– 1943, Staszowo – oddział NSZ Wiktora Sytego „Lisa” zaatakował dwa gospodarstwa. Z jednego wyciągnięto 4 Żydów, których rozstrzelano w drugim znaleziono rodziców z trzyletnim dzieckiem. Rodzice zginęli uciekając, dziecko nie wiadomo. (ZARYS KRAJOBRAZU. Wieś polska wobec zagłady Żydów 1942–1945, Warszawa 2011)

– 1943, Klimentów – NSZ-towiec zdenuncjował 3 ukrywających się Żydów u Jana Miłobędzkiego. Zostali zamordowani. (ZARYS KRAJOBRAZU. Wieś polska wobec zagłady Żydów 1942–1945, Warszawa 2011)

– 1943, Wierzbica – Oddział NSZ dowodzony przez Wacława Proszowskiego zamordował ukrywającą się Żydówkę. Strzelał Stanisław Misterkiewicz. (ZARYS KRAJOBRAZU. Wieś polska wobec zagłady Żydów 1942–1945, Warszawa 2011)

– 1943, Aleksandrów – NSZ zamordowały 8 Żydów oraz Polaka, który ich ukrywał. (RAAP, 3.IV.1944 nr 4 s.13)

– luty-maj 1943 – Zakrzówek – oddział NSZ Zub-Zdanowicza zamordował 4-osobową rodzinę żydowską Anklów ukrywającą się u niejakiej Spryszakowej, zamordowani zostać mieli za pomocą siekier. Bystrzyca – 7 członków rodziny Erlichów (4 mężczyzn, dwie kobiety i 12-letnie dziecko) ukrywających się u Józefa Małka, Majorat – 3 osób (kobiet w wieku od 15 do 20 lat) z rodziny Brennerów ukrywającej się u Adamczyków. Rudniki – zamordowana została kobieta narodowości żydowskiej o imieniu Rojza. Pochodziła z Zakrzówka, wcześniej została zgwałcona.

– 9 marca 1944 – Petrykozy: Oddział NSZ “Las” zabił dwóch ukrywających się Żydów z Opoczna. Wcześniej brutalnie pobito małżeństwo, które ich ukrywało. Tego samego dnia w Pomykowie ten sam oddział zabił pięć osób w tym dwie kobiety za współpracę z “bandytami”. Dwoje miało być powiązanych z AL, reszta “nie wiadomo”. (Nazarewicz R., NSZ a Gestapo w dystrykcie Radomskim. Wspólny cel, w: Polityka nr 46 z 14.11.1992)

– 27 maja 1945 – Przedborze: Oddział NSZ Władysława Kołacińskiego „Żbika” dokonał uprowadzenia dziewięciorga ocalałych z holocaustu Żydów w tym jednej kobiety i dziecka. Zostali rozstrzelani w lesie. (D. Engel, Patterns of a Anti-Jewish Violence in Poland, 1944-1946, “Yad Vashem Studies”, vol. 26, 1998)

– 20 czerwca 1945, Żelechów: Bojówka NSZ dokonała napadu na dom w którym przebywała grupa ocalałych z Holocaustu Żydów. Zamordowani zostali Salomon Epner, Perla Fajgezucht oraz Saba Edelman. Jedna osoba zdołała uciec, druga – kobieta w ciąży cudem przeżyła postrzał. Trzecia ukryła się.

– 8 lipca 1945 – Opoczno: Bojówka NSZ zamordowała troje spośród ośmiu Żydów zamieszkujących Opoczno w tym jednego ocalałego z Auschwitz. (D. Engel, Patterns of a Anti-Jewish Violence in Poland, 1944-1946, “Yad Vashem Studies”, vol. 26, 1998)

#polityka #neuropa #historia #zydzi #izrael #4konserwy
  • 25
  • Odpowiedz
październik 1942, Lasy Kraśnickie – oddział Narodowej Organizacji Wojskowej, który wszedł później w skład kraśnickiego NSZ wymordował 40 Żydów zbiegłych z obozu na Lipowej w Lublinie. Żydzi ukrywający się w bunkrach będący byłymi żołnierzami Wojska Polskiego


@lakukaracza_: To był oddział zbrojny komunistycznej Gwardii Ludowej.
  • Odpowiedz
dziewięciorga ocalałych z holocaustu Żydów w tym jednej kobiety i dziecka. Zostali rozstrzelani w lesie.


@Thorkill: A to pewnie byli radzieccy tajniacy z Oświęcimia, a dziecko pewnie już nasiąknięte bolszewizmem było.
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous:
- publikuje pracę o nowej nieznanej zbrodni polaków
- ktoś się poczuwa i zgłasza mnie do sądu
- teraz muszę przed sądem udowadniać, że moje dowody na zbrodnie są przekonywujące
- sąd decyduje jak było

No super wolność słowa. Od razu chce sie prowadzić badania naukowe.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Tej historii nie znam więc się nie wypowiadam. Wiem za to na 100 procent i mam dowody że ta pierwsza "zbrodnia" z tej twojej pasty to kłamstwo. Co oczywiście stawia w poważnej wątpliwości wiarygodność całej listy.
  • Odpowiedz
publikuje pracę o nowej nieznanej zbrodni polaków

- ktoś się poczuwa i zgłasza mnie do sądu

- teraz muszę przed sądem udowadniać, że moje dowody na zbrodnie są przekonywujące


@lakukaracza_: Jesli jednoznacznie w pracy nie stwierdzisz, ze Polska uczesniczyla w holocauscie to przeciez prowadz sobie badania. Najwyzej sie skompromotujesz. Ja nie wiem, co Wy macie za problem. W porownaniu do zydowskich ustaw nasza i tak jest liberalna
  • Odpowiedz
9 marca 1944 – Petrykozy: Oddział NSZ “Las” zabił dwóch ukrywających się Żydów z Opoczna. Wcześniej brutalnie pobito małżeństwo, które ich ukrywało. Tego samego dnia w Pomykowie ten sam oddział zabił pięć osób w tym dwie kobiety za współpracę z “bandytami”. Dwoje miało być powiązanych z AL, reszta “nie wiadomo”


@lakukaracza_: To też byli żydzi z Gwardii Ludowej. Należeli do bandy GL zwanej "Lwami". Wcześniej dokonali kilkudziesięciu napadów rabunkowych i morderstw
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous: Nie zgodze się. Spójrz na to co pogrubiłem w zapisie ustawy:

Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Panie. Jak Pan nie masz dowodow to nie publikuj. Proste. Albo idz Pan do lasu jak tamte naziole i tajemnie obraduj z innymi medrcami za co jeszcze Polacy są odpowiedzialni.
Przypominam, ze od 20 lat istnieje przepis karny o klamstwie oswiecimskim. I jakos nikt sie nie szykuje do "odwaznej naukowej pracy" aby to podwazyc
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous: Tylko wcześniej groziło mi co najwyżej wyśmianie wśród historyków, a nie odsiadka. To może prowadzić do pewnej formy autocenzury w tego typu badaniach. Nauka to jednak wymiana poglądów, a już historia szczególnie.
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous Hamouma, plis, nie udawaj, że tylko o publikacje naukowe tu chodzi. Przecież organizacje prawnicze i sami naukowcy zwracają uwagę, że w wyjątkach brakuje np. debat. Jak nie masz tytułu, to masz iść do pierdla, bo władzy się nie podoba, że mówisz wbrew linii partii? Za komentarz niepoparty dowodami ma się obywatelem zająć prokurator? Do reszty was prawaki powaliło.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Panie, jak Pan wymieniasz poglady to chyba jako historyk na czyms bazujesz? materiały, dowody, jakis swiadek czy cos. Bo jak Pan zaczynasz np od "A wedlug mnie to Polacy mordowali a nie Niemcy" no to wtedy sztum
@falszywy_prosty_pasek: co ma misiu pysiu linia partii to faktow historycznych? W sensie, pisanie o polskich obozach zagłady dotknie tylko poslow pisu a po np tych z PO splynie i nie obrazi zadnego
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: Komu np? Jaki sędzia #!$%@? sprawe bo mu sie nie spodobają fakty historyczne? Ja nie mam z tym np problemu bo
1. Panstwo podziemne sie z takimi szumowinami szybko rozprawiało
2. wsrod zydow tez były judenraty
Ta ustawa powinna powstac juz w 89' to skandal ze tyle lat trzeba bylo na to czekac.
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous:

Jak Pan nie masz dowodow to nie publikuj. Proste. Albo idz Pan do lasu jak tamte naziole i tajemnie obraduj z innymi medrcami za co jeszcze Polacy są odpowiedzialni.


Gdyby takie standardy stosować powszechnie, to cała historia świata zostałaby zredukowana do garści trywialnych, niepodważalnych faktów gdzie faktycznie są na coś "dowody", a reszta, czyli wszystkie hipotezy oparte o relacje świadków (często niedokładne albo ze sobą sprzeczne), źródła (zawierające błędy, przeinaczenia,
  • Odpowiedz
@Neratin: Panie, Pan sobie badaj do woli artefakty kultury materialnej. Za długo na forum swiatowym wylewano na Polske gowno. Haniebne slowa Obamy były tego koronacją. Ta ustawa to tylko początek. Zamiast wywalac kase w publiczną to niech pis zainwestuje w angielskojezyczny kanał aby propagowac odfałszowanie historii
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous:

Panie, Pan sobie badaj do woli artefakty kultury materialnej. Za długo na forum swiatowym wylewano na Polske gowno.


I dlatego Polska stronk a kto mówi inaczej podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat trzech,
  • Odpowiedz