Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie co do tego nowego systemu odprowadzania podatków od kryptowalut (tj. od każdej transakcji). Kiedy to zostało wprowadzone lub zostanie wprowadzone, i czy będzie działało wstecz? Bo mam półtora strony transakcji, i odprowadzenie od tego podatku już będzie kłopotliwe, a co dopiero pod koniec roku gdy stron będę miał dziesiątki, a niektórzy pewnie robią to automatycznie i mają setki stron.

Wiadomo może czy bitbay (a razem z tym inne giełdy) będzie to podliczał sam, a może nawet odprowadzał? Wtedy w sumie problemu nie ma (poza życiem w państwie gdzie chcą cię udupić i sprowadzić na bezrobocie).

Jeśli nie będzie to podliczane automatycznie to wtedy jest problem, i trzeba uciekać z biznesem za granicę. Jakie są możliwości? Raczej wyjazd za granicę nie jest konieczny, bo i tak wszystko dzieje się z perspektywy komputera. Też fajnie by było gdybym nie musiał robić konta w banku za granicą albo wyjeżdżać do Bangladeszu albo innej Gwatemali w celu odbioru gotówki.

#kryptowaluty #btc #ltc #ethereum #bitbay
  • 8
@skiter: Ok, czyli jak na razie jest tak jak było, czyli brak podatku poza kwotą wolną od podatku tak? Bo to jest tak głupie że aż nie chciało mi się trochę wierzyć że już to wprowadzili.
Ok, czyli jak na razie jest tak jak było,

Narazie tak.

czyli brak podatku poza kwotą wolną od podatku tak?

A tego nie wiem, zalezy czy VAt, czy JDG, czy spolka z o.o. ;) - to juz sobie sam znajdz ;p

Bo to jest tak głupie że aż nie chciało mi się trochę wierzyć że już to wprowadzili.

Wprowadzenie jakiego kolwiek prawa to nie takie hop-siup ;p

@Major303:
@Luk21: Dopiero od stycznia działam w kryptowalutach, podatkiem zacznę się martwić pod koniec roku. Aczkolwiek ten podatek od każdej transakcji mnie zaskoczył, na szczęście to tylko pomysły.

Ale jak coś wiesz to chętnie posłucham. Używam bitbay'a, działam prywatnie na niewielkich kwotach. Już są jakieś zyski.