Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

zakładam nowy tag muzyczny. Tag nazywa się #100starred i będę w nim co kilka dni odliczał od 100 w dół wrzucając jeden utwór (lub kilka, odliczając o więcej w dół).


Odliczanie otwieram utworem 恢复 od 2814.

Często #vaporwave opiera się na zajeżdżaniu sampli z lat 80-90 i nadawaniu im charakteru, który kojarzy się z muzyką w opuszczonym japońskim centrum handlowym sprzed 30 lat. 2814to duet, który uznał, że do tego gatunku można wnieść o wiele więcej i postanowił zrobić coś bardziej swojego. W przypadku ambientu na płycie, z której jest ten utwór, klimat łapie od pierwszych sekund.

Gdy postanowiłem wyśledzić więcej informacji na temat duetu, trafiłem na nieco tekstu w Rolling Stone. W wolnym tłumaczeniu, oto co połowa 2814, którą stanowi artysta pod pseudonimem HKE, ma do powiedzenia na swój temat:

Nie biorę żadnych narkotyków. Ale mój cały światopogląd od zawsze był dosyć marzycielski, a spora część tego, co wiedzie mnie duchowo przez życie jest prawdopodobnie zbyt ezoteryczne i niejasne dla większości osób.

Ostatnimi czasy siedzę w ciemnym pomieszczeniu o czerwonym oświetleniu prawie każdej nocy i po prostu chłonę inspirację z mojego otoczenia. Miewam dość często realistyczne sny i koszmary, a ponadto cierpię na paraliż senny i halucynacje odkąd byłem nastolatkiem. Czytam dużo na temat snów, filozofii, historii, religii, nauki itd. i rozwinąłem swoje własne teorie na temat muzyki będącej swego rodzaju boskim językiem świata, o którym kiedyś będę mógł napisać i prawdopodobnie napiszę książkę. Ostatecznie wszystko sprowadza się do próby zrozumienia ludzkiego bytu.


To jest tag #100starred, w którym zostało mi 99 utworów, o których chcę wspomnieć. Jeśli Cię zainteresowałem, zapraszam do zaobserwowania.

#muzyka #muzykaelektroniczna #ambient
T.....m - Dzień dobry,

zakładam nowy tag muzyczny. Tag nazywa się #100starred i bę...
  • 2