Wpis z mikrobloga

@sarveniusz:
1. Nie lepiej walidować w formularzu poprzez constraints?
- można wtedy użyć formularza z tablicami, bez DTO
- User::createFromArray()

2. Po co formularze są final (final class RegisterUserType)? Działa wtedy 'nadpisywanie' formularza?

namespace App\Form;
class EditUserType extends AbstractType
{
    public function buildForm(FormBuilderInterface $builder, array $options)
    {
        $builder->remove('password');
    }
    public function getParent()
    {
        return 'App\Form\RegisterUserType';
    }
}

3. W FOS używają Registration zamiast Register :D
@AVAW z tablicami jest problem w ide, nie podpowiada co tam w niej siedzi, tak damo typehinty malo mowia, a jak masz obiekt to jest wiadomo, poza tym w DTO czy tam inny obiekcie możesz mieć jakieś dodatkowe operacje.

Odnośnie final to na blogu kiedyś pisałem posty o klasach final oraz wadach dziedziczenia, możesz sprawdzić. Z reguły jak już muszę dziedziczyc to tylko po abstrakcji, bo jak zaczniesz robić niesamowite hierarchie dziedziczenia
@sarveniusz: kurczę albo ja już jestem totalnie ślepy, albo kolor tej czcionki bardzo się zlewa z tłem (,)
to teraz przykładowo mamy pole "strona www", która możemy uzupełnić podczas rejestracji i w edycji profilu, czyli robimy RegisterUserCommand oraz EditUserCommand, przykładowo zmieniając długość pola muszę pamiętać aby to zrobić dodatkowo w dwóch plikach?
@lolen ale kod czy tekst na stronie się zlewa? Tak, jeśli i przy rejestracji i przy edycji masz to pole to musisz zmienić w dwóch miejscach, zaleta jest taka, że masz ładnie wyszczególnione jakie pola przy jakiej operacji są wymagane. Według mnie jest to duzo lepsza opcja niż stosowanie np. grup walidacji.
@lolen podrzuc jakiegos screena, może coś inaczej wyświetla u Ciebie, wydaje mi się, że jest ok. W każdym razie planuję niedługo zrobić jakiś nowy theme, także będzie lepiej pewnie. Teraz to stoi na gotowcu postawionym na szybko.