Wpis z mikrobloga

#ps4 #monsterhunter Witam po obejrzeniu kilku filmików o Monster Hunter World trochę się napaliłem i mam kilka pytać:
1. Czy jest sens grać samemu? Jest tam jakiś system dobierania graczy jeśli nie ma się z kim grać lub tryb PvP czy coś podobnego?
2. Jak będzie wyglądać wsparcie gry po premierze? Małe płatne dlc, sezon pasy, darmowe aktualizacje czy zostaje tylko to co dostajemy na premierę.
3. Jak wygląda progres postaci? Uwielbiam jak jest dużo broni różniących się wyglądem.
4. Widziałem że jest kilka miejsc na zapis gry/profilu. Czy to oznacza że jak pójdziemy w jedną klasę postaci a chcemy pograć inną to łatwiej jest zacząć grę od nowa niż się "przebranżowić"? Chyba że jest to tylko miejsce dla drugiej osoby.
  • 7
1. Czy jest sens grać samemu? Jest tam jakiś system dobierania graczy jeśli nie ma się z kim grać lub tryb PvP czy coś podobnego?


@MarchwiowySok: Tak, ja gram sam od samego początku, pogram online jak sie dogearuje :)
Jak grasz razem to chyba potwory są trudniejsze x razy
Nie ma pvp, ale możesz kogoś przewrócić jak coś wybuchniesz obok niego albo go smagniesz mieczem.

2. Jak będzie wyglądać wsparcie gry
1. Czy jest sens grać samemu? Jest tam jakiś system dobierania graczy jeśli nie ma się z kim grać lub tryb PvP czy coś podobnego?

Grać solo się da, ale w grupie ciekawiej. Zwłaszcza, że niektóre potwory są o wiele łatwiejsze jeśli atakuje je kilka osób.

2. Jak będzie wyglądać wsparcie gry po premierze? Małe płatne dlc, sezon pasy, darmowe aktualizacje czy zostaje tylko to co dostajemy na premierę.

Nowe potwory dodawane
@MarchwiowySok:
1. Ja gram samemu, bo nie mam czasu na ustawianie się na jakieś rajdy niestety, jest okej, czasem czuć monotonię ale wtedy wystarczy wykonać kolejny quest fabularni :D
2. Nie wiem, wydaje mi się że miały być darmowe DLC na nowe bronie i stworki ale może mi się przesłyszało
3. Jest 14 rodzajów broni, każde ma swoje kilka drzew - podstawowe to chyba stalowe i kościane, które potem się rozgałęziają
@MarchwiowySok:

1. Oczywiście, że warto grać samemu. Jest normalny matchmaking przy questach i lobby z graczami, można nawet w trakcie robienia questa solo wytrzelić SOS Flare i czekać na pomoc od jakiegoś gracza. HP potworów skaluje się wtedy pod multiplayer. Gra jest tylko PvE, nie ma PvP.

2. Jak w poprzednich częściach twórcy będą dodawać co jakiś czas darmowy content w postaci większych potworów, itemów z nich, dodatkowych questów, questów eventowych