Wpis z mikrobloga

Widzę, że jakieś szambo wybiło na głównej, więc poszukałem o co jest dym i mam taką refleksję, co do tej ustawy:

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/EA4AD50371FF6D17C12580250039936A/%24File/806.pdf

Ja rozumiem, że cel szczytny, ale mam taką refleksję, nie zajeżdża to nikomu trochę Orwellem? Co to do cholery znaczy

wbrew faktom


Będzie jakieś ministerstwo prawdy, które ma decydować czy coś jest faktem czy też nie jest? Przecież historia to nie jest matematyka, że 2+2=4 i są nienaruszalne aksjomaty i tak jak jest w podręczniku MEN to tak właśnie było i nie inaczej i nie waż się myśleć inaczej! Nie chodzi zresztą w tej ustawie tylko o zbrodnie nazistowskie, ale też wszelkie inne i co teraz jak powiem, że czytałem jakieś tam opracowanie i uważam, że Polacy są współodpowiedzialni za jakąś zbrodnię to przyjdą smutni panowie i zabiorą do sztumu za szkalowanie Polski?

Czy ktokolwiek to widzi, dlaczego się o tym nie mówi?

To jest przepis karny pełen poetyckich, nieostrych sformułowań, typu

"kto rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców",

no #!$%@? rzeczywiście. I nikt w przekazie publicznym zdaje się nie ma jaj, żeby o tym głośno powiedzieć, bo zaraz przemysł pogardy i propagandy przemieli takiego sceptyka na wielbiciela nazizmu, antypolaka i bóg wie kogo jeszcze.

#neuropa #4konserwy #prawo #afera #przemyslenia #polityka
  • 117
  • Odpowiedz
Jak masz problem ze wskazaniem sprawców i ofiar w czasie drugiej wojny, to może po prostu jeszcze tego nie przerabialiscie. Cierpliwości.


@KrolWlosowzNosa: Skoro sprawa jest dla ciebie taka oczywista to jak np. określiłbyś Ukraińców w kontekście II Wojny Światowej? Sprawcy czy ofiary? Albo Ruskich? Z tego co piszesz odpowiedź powinna być prosta i jednoznaczna.
  • Odpowiedz
Ale to ustawę pisał nasz sejm czy Ukraiński ? Nic to nie ma do rzeczy. Oni swoje smrodki przerobili po swojemu.
Tkwimy po prostu w pułapce wszelkiej względności wszystkiego i wszystkich można spłycić do banału "punkt widzenia zależy.."
  • Odpowiedz
@Elaviart: Jeszcze przy okazji wyrabiania Polaków w masowe mordy nie zapomnijcie o Turkach, i ich postawie, kiedyś, dziś, bo to dobiero zagwozdka.
No i Francuzi, a Holendrzy. Jak my jako Polacy możemy powiedzieć o sobie ofiary drugiej wojny, przecież cierpieli tylko Żydzi.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Ale o czym ty do mnie #!$%@?? Jacy my i jakie "wyrabianie Polaków w masowe mordy"? Zadałem ci pytanie które według ciebie samego powinno być banalnie proste. Jednak takie nie jest i w ucieczce przed odpowiedzią próbujesz zasłaniać się jakimś niedorzecznym bełkotem czy o co tutaj chodzi?
  • Odpowiedz
@Elaviart: Ale to ty nie wiadomo po co wyciągasz problemy innych narodów, które ch.. mają do rzeczy w świetle próby usankcjonowania w Polsce najbardziej bolesnych historycznych prawd.

Jak chcesz mierzyć postawy morlane Rosjan lub Ukraińców, względem postaw Polaków w tamtym czasie, to śmiało.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Nie "nie wiadomo po co", ja doskonale wiem po co zadaję pytania. Dlatego że zasugerowałeś, że historia jest jednoznaczna i istnieje tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Przecież napisałeś wprost:

Jak masz problem z rozroznieniem sprawcy od ofiary wogóle, to zwyczajnie potrzebny psycholog, lub jak w szkole to pedagog

Dlatego postanowiłem sprawdzić jak coś co wygląda mi na #!$%@? ignoranta wypadnie w starciu z rzeczywistością, a z tego popłyną odpowiednie wnioski pozwalające mi w prawidłowy sposób ustosunkować się do twojej opinii (a przy okazji innych, którzy ją przeczytają).
Więc ponawiam pytanie: jak określiłbyś Ukraińców w kontekście II Wojny Światowej? Sprawcy czy ofiary? Albo
  • Odpowiedz
@Elaviart: Stary pompka ci zaraz przestanie podawać, pomału. Z tymi lewakami itp, to już poleciałes, musisz się zatroszczyć o swój spokój, serio.
Cytat który przytoczyles dotyczy relacji oprawca/ ofiara wogole (jest tam takie słówko) i w kontekście obwiniania Polaków o masowe mordy i obozy, jest tak jednoznaczny jak twój problem z emocjami, tzn pewny.
Dlatego prosiłem żebyś zapytał jeszcze o Turkow, przecież to ustawa dot polski i Polaków, więc zapytaj
  • Odpowiedz
@Matyson: przecież dokładnie o tym pisały wyborcza i newsweek, co wywołało kwik prawicowej inteligencji pod tytułem: "teraz już widać, na czyich są usługach...".
co do "wbrew faktom" wydaje mi się dosyć oczywiste, że oznacza to konieczność przedstawienia dowodów na swoje tezy i nie widzę problemu.
cała ta sprawa to typowe: "pokrzyczeliśmy trochę o gejach, pokrzyczeliśmy trochę o aborcji, to teraz polećmy z Żydami i jakoś tam czas nam przy korycie
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Kogo w takim razie miałeś na myśli zwracając się do mnie w liczbie mnogiej i przypisując tej grupie jakieś próby "wyrabiania Polaków w masowe mordy"?

Jak masz problem z rozroznieniem sprawcy od ofiary wogóle, to zwyczajnie potrzebny psycholog, lub jak w szkole to pedagog.

Jak masz problem ze wskazaniem sprawców i ofiar w czasie drugiej wojny, to może po prostu jeszcze tego nie przerabialiscie. Cierpliwości.

Ja tu nie widzę żadnego "w kontekście obwiniania Polaków o masowe mordy i obozy" tylko komentarz na temat interpretacji prawdy historycznej "wogóle" (takiego słówka w ogóle nie ma, ale spoko zauważyłem) w czasie drugiej wojny. O tym zresztą traktuje cały wpis, jak i omawiana ustawa, powinno więc pasować. Jeśli się mylę to najwyraźniej nie zrozumiałeś o czym traktuje ustawa i ten
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Jak już wspominałem - na przyszłość pamiętaj smyku, że ktoś może skonfrontować to co publicznie zamieszczasz z rzeczywistością. Skoro nie wiesz nawet dlaczego zwracasz się do kogoś w danej liczbie to takie zwyczajne, ludzkie zamknięcie mordy zanim ktoś ci to zrobi (jak tutaj) może ci zaoszczędzić sporo wstydu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Elaviart: Stary jakbym teraz wkleił tu tekst kolędy, to ty dalej będziesz 'orał'.., nie okażesz litości ? O mój poziom wstydu się nie martw, bo to nie moje słowa robią ze mnie napinacza odwracającego bieg dyskusji pod swoją tezę, wyrażoną w jednym zdaniu: odpowiedz, bo zaoram. Dobrze, że smyki tak nie mówią ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jestem pewny tego co napisałem, a jakakolwiek rozmowa z tobą
  • Odpowiedz
Co to do cholery znaczy

wbrew faktom


@Matyson: To, że obozy zagłady nie były polskie. Nie my je wymyśliliśmy,nie były nasze, nie leżały na terenie Polski, bo Polski na mapie zwyczajnie nie było dzięki "uprzejmości" naszych sąsiadów.

Gdzie tu widzisz miejsce na jakieś "historyczne interpretacje"?
  • Odpowiedz
@Matyson: Czytać nie umiesz?

Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie

Przecież nie trzeba żadnego ministerstwa prawdy, gdyż jest to fakt, że nasz naród nie jest odpowiedzialny za zbrodnie, których dopuścili się niemcy i basta. Takie coś już funkcjonuje i nie widzisz w tym problemu, albo go przemilczałeś. Kto wbrew FAKTOM neguje masowe mordy żydów
  • Odpowiedz
myślę, że po prostu chodzi o to w ustawie, żeby nie było zaprzeczania faktom historycznym

w sensie jeśli obozy były niemieckie, to były niemieckie, a nie polskie
tak samo jeśli w Jedwabnem Polacy zamordowali Żydów to Polacy zamordowali Żydów
po prostu pisanie tego, co było w n-książkach historycznych a nie popularnohistorycznych książkach o rzeczach typu Wielka Lechia xD

a
  • Odpowiedz
@Matyson: Akurat naród rosyjski do tego przykładu bardzo źle dobrałeś bo trochę bardzo jasnym i popartym faktami jest, że mieli ten drobny udział w kampanii wrześniowej itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz