Wpis z mikrobloga

#nangaparbat

Ta akcja pokazuje jak w soczewce #!$%@? społeczeństwa polskiego. Ocenianie, że narkoman, że niech zdycha, że głupek, że egoista, że po co. Że Bielecki i Urubko pacany, bo nie poszli dalej. Że Francuzka pinda, bo zostawiła Mackiewicza. Że MSZ wydał nasze publiczne pieniądze na jakąś tam durną pomoc, a mogli ich zostawić.

Ręce opadają. Wszyscy eksperci, oceniają, znają się, siedząc na #!$%@? kanapie albo przed komputerem. Gówno wiecie. I kim jesteśmy, żeby oceniać ludzi, którzy poświęcili czemuś życie?
  • 17
że głupek, że egoista,


@budep: Jeśli ktoś dla realizacji własnej "pasji", która nikomu do szczęście nie jest potrzebna, która nie sprawia, że cała ludzkość jako gatunek idzie do przodu czy cuś i dodatkowo jest w wuj niebezpieczna (a on jeszcze świadomie podkręcił to olbrzymie ryzyko), pozbawia swoje dzieci ojca to jest egoistą i debilem, czy ci się to podoba czy nie. I to nie jest żaden atak na niego, oczernianie wyśmiewanie
@60sekundimorze: tylko jeśli takimi ludźmi chcecie być.

@Anthermil:

jest egoistą i debilem, czy ci się to podoba czy nie. I to nie jest żaden atak na niego, oczernianie wyśmiewanie itd. tylko proste stwierdzenie FAKTU


Ja mam wrażenie, że można się zdobyć na 'proste stwierdzenie faktu bez używania tych wszystkich inwektyw. Sprowadzanie złożonej sprawy do spojrzenia z jednej tylko perspektywy a potem radykalizowanie swojego stanowiska jest po prostu bardzo słabe.
@Thou: Z mojej wypowiedzi może to delikatnie mówiąc nie wynika, ale jestem osobą która zawsze stara się poznać daną osobę i jej sytuację przed wyrokowaniem (chociażby z tego powodu, że sam miałem trudne chwile które ciągną się za mną od 2 lat, więc wiem jak to jest być ocenianym powierzchownie). No ale w przypadku pana Tomasza sam szkic sytuacji jest taki a nie inny, i po prostu nie pozwala na dokonanie
@Anthermil: prawda, ale przestrzegając pewnych zasad bez znaczenia jakie są okoliczności dbamy o poziom wykopu. W przeciwnym razie jesteśmy jak blokersi, którzy niszczą przystanki i ławki na swoim osiedlu, bo "tu i tak jest brzydko i wszyscy mają nas w dupie"
@budep: Prawda jest taka, że jak by siedzieli w piwnicy to by nie trzeba było ich ratować. A że zachciało im się chodzić po górach zimą żeby było o nich głośno to ich sprawa. Skądinąd udało im się ( ͡° ͜ʖ ͡°)