Wpis z mikrobloga

@super_tux: Raz kumpel na laborkach na studiach chciał wyłączyć kompa na koniec zajęć. Klika przycisk zamknij, a tu nagle "trwa instalowanie aktualizacji 1 z 152, nie odłączaj komputera od zasilania" xD Co najlepsze to laptop miał już wysłużoną baterię, która trzymała 2 minuty więc komputer był podłączony do gniazdka. Nie zapomnę miny doktora, który musiał siedzieć w swojej sali 40 minut wraz z kumplem, aż komp się wyłączy xD
  • Odpowiedz
  • 0
@super_tux
Ostatnio mi Win7 taki numer w pracy wykręcił. Serdeczny #!$%@? do dupy adminowi, za takie ustawienie Windows Update.
  • Odpowiedz
@TomaszA2: nie dziwne, że nie pytał, gdyż o to chodzi, że nigdy nie pyta tylko aktualizuje.
Jakich opcji, jeśli można wiedzieć? Masz wersję Home czy Professional?
Jesteś pewien, że się nie aktualizował np. jak spałeś albo byłeś poza domem?
  • Odpowiedz
@szpongiel: Jeśli aktualizowałby się w tle to z pewnością bym zauważył. (z prędkością mojego łącza windows byłby w nieskończonej pętli pobierania aktualizacji) Od zawsze nie instalował mi aktualizacji przy restartach i wyłączeniach komputera. Komputer jest zawsze albo włączony albo wyłączony, nie używam stanów pośrednich i odłączam go od prądu kiedy jest wyłączony. Monitoruję stale zużycie łącza.
Windows 10 pozyskany drogą aktualizacji windows'a 7. (albo 8, nie pamiętam tego zbytnio, płytkę
  • Odpowiedz
@TomaszA2:
Siema, sęk w tym, że Windows 10 nie ma żadnych opcji do wyłączenia automatycznych update'ów.
Ponownie mnie tym wkurzył tymi updejtami i ponownie szukałem w necie. Są tylko jakieś "hacki", które niezbyt działają.
Mógłbyś bardziej szczegółowo napisać co to za "wszystkie" opcje wyłączyłes?
Na zaporze aby cokolwiek zablokować, to trzeba by również wiedzieć dokładnie co.
  • Odpowiedz