Wpis z mikrobloga

Mirki! Od pół roku jestem użytkownikiem oczyszczacza powietrza. Mam oddzielny miernik zanieczyszczenia powietrza i właśnie dokonałem pomiarów wewnątrz mieszkania. Oczyszczacz chodzi całą parą na środku pokoju ale przechodząc po pokoju zaniepokoił mnie smród jak na dworze bijący ewidentnie z kratki wentylacyjnej. Wierzcie mi, różnica w porównaniu z czystym powietrzem w reszcie pokoju była ogromna. Na grafice screeny ekranu (Miernik podłączony kablem do telefonu i prezentujący na nim wyniki) 1) przy kratce wentylacyjnej 2) 2-3 metry od oczyszczacza w pokoju 3) przy wylocie z oczyszczacza

Zaplusuj jeśli chciałbyś żebym wrzucił kiedyś jeszcze więcej pomiarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#smog #polska #warszawa #ciekawostki #technologia
Coliflor - Mirki! Od pół roku jestem użytkownikiem oczyszczacza powietrza. Mam oddzie...

źródło: comment_tVOJW2KSzXqk6PoLHM733wbUNjmKGoRn.jpg

Pobierz
  • 20
@bachus: Miernik to Nova Fitness SDS011 charakteryzujący się dokładnością pomiaru przy wilgotności 20-60% porównywalną z miernikami za kilka tysięcy. Wilgotność w momencie pomiaru 38%. Przy domu mam stację pomiaru więc w pomieszczeniu świetnie spełnia swoją rolę, a zanieczyszenie na zewnątrz sprawdzam ze stacji
@JaTuTylkoSprzatamAleTezSmieszkuje: Wg mnie nie jest głośny. Ma 3 biegi, na pierwszym praktycznie go nie słychać i jest świetny do postawienia obok łóżka w sypialni, na drugim słychać już dźwięk powietrza ale nie jest to bardzo głośnie, nadaje się do pracy na co dzień, a na 3 biegu już słychać trochę silnik i trochę opór powietrza, ale też ma bardzo dużą wydajność, to raczej bieg do zadań specjalnych ( ͡° ͜
@bachus:
@swiatus85

Oczyszczacz? Poszukaj na allegro ile kosztuje i skonfrontuj to z ceneo. Tam gdzie będzie najtaniej bierz, pod warunkiem, że to wiarygodny sklep. Nie chcę robić reklamy, z resztą nawet nie pamiętam już gdzie ja kupiłem.
A miernik i gniazdko na aliexpress
@Zeddzik bezpośrednio podłączasz do telefonu i działa.
@Euphor jest ogromna różnica dlatego u mnie działa także gdy nie ma smogu. Kompletny brak kataru, z rana budzisz się z suchym i pustym nosem. Mam xiaomi banda który mierzy mi sen i mam o 1/4 mniej wybudzeń przy spaniu z oczyszczaczem. Wyraźnie lepiej się wysypiasz.
Po wyjściu na dwór albo nawet do pokoju gdzie nie pracuje oczyszczacz bardzo odczywalny zapach smogu, dymu. wcześniej nie