Wpis z mikrobloga

Królik mi coś zachorował. Od kilku dni prycha jak na filmie, brak jakiejkolwiek wydzieliny, jest osowiały i stracił apetyt. Byłem z nim u weterynarza, ale u nas w mieście nie ma dobrego specjalisty od królików. Dostał meloven w zastrzykach i tyle.W badaniu palpacyjnym i osłuchowym nic niepokojącego nie było. Fisiel ma 8 lat, kilka narkoz za sobą i walkę z ropniami. Aktualnie nie zauważyłem u niego, żadnego ropnia i nic nie wskazuje na to, żeby się jakiś tworzył. Ktoś coś?

Prychnięcia na początku filmu i jeszcze jedno pod koniec. Często wyglądają one jeszcze gorzej - są głośniejsze, dłuższe i ogólnie bardziej intensywne, ale nie udało się nagrać.

#weterynaria #krolik #kroliki #fisiel #zwierzeta
pogop - Królik mi coś zachorował. Od kilku dni prycha jak na filmie, brak jakiejkolwi...
  • 10
  • Odpowiedz
@pogop: a jak bobki, ilość i rozmiar w porównaniu do tego co zwykle? bo na filmiku wydają mi się jakieś drobne. Płyny przyjmuje czy też nie? temperatura?
Nie ma opcji podjechać do weterynarza gdzieś dalej?
dopóki nie wiadomo co to, chyba odstawiłabym wszelkie pokarmy poza sianem ew. granulatem, jeśli pije to można podawać rumianek, może lekko ciepły, jeśli nie to dopajać strzykawką. Gdyby miał dłużej nie jeść, to też warto go
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aRonja: bobki właśnie małe i mało. Granulat odpada, bo po ropniach i operacjach prawie już nie ma zębów, do tego zdeformowana szczęka. Dlatego dostawał już od kilku lat rozmoczony granulat versele laga cuni adult w formie papki, za którą wprost przepadał. Niestety jednak obecnie nawet jej nie tyka. Mało pije, mało sika. Jutro z rana będziemy go karmić i poić na siłę, dostanie sok z ananasa, bo dobry na jelita.

Z
  • Odpowiedz
@pogop: ropnia, jeśli jest np. zagałkowy albo gdzieś pod zębami, sam nie zauważysz. Wet powinien zrobić wymaz, może to być np. pastereloza, skoro królik jest osowiały to jest źle, niestety ale powinieneś jechać do króliczego jak najszybciej. Nie możesz załatwić jakiejś opieki dla malucha? Poważnie, jest to ciężki stan i królik może długo już nie pożyć. A sok z ananasa w ogóle nie działa, bo jest neutralizowany w żołądku, mało tego
  • Odpowiedz