Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki.
Mam pytanie czy ktoś tutaj miał lub nadal ma jakieś doświadczenie związane z praca w ABB w Krakowie? Chodzi mi o GBS a dokładnie o finanse i księgowość. Niestety opinie na internecie nie są zbyt zachęcające a wręcz odrzucają chęć kandydowania do tej firmy. Ja mam za jakiś czas rozmowę kwalifikacyjna już w biurze z managerem i sam nie wiem czy jest sens pchać się w miejsce gdzie najem się więcej nerwów i stresu niż to jest warte.

Nie jest to dla mnie decyzja która jakoś zaważy na moim życiu bo prace mam ale w innej firmie gdzie mam spokój tylko zarobkowo znacznie gorzej :P

Ktoś coś? Będę wdzięczny za każde info :)

#krakow #abb #korpo #korposwiat #praca #pytanie
  • 3
@mK4y: Ja mam wiedzę o programistach, którzy bardzo sobie chwalą pracę tam, ale to też zależy, pod czyje skrzydło się wpadnie i do jakiego projektu. Rotacja jakaś jest, ale mogę powiedzieć, że ogólnie firma jest bardzo propracownicza - na tyle, że odkryjesz szybko, że więcej czasu jesteś poza domem, bo ciągle jakieś wyjścia i eventy pracownicze albo pożegnania współpracowników, więc piwo często ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli
@czar_Pekla: słyszałem ze w IT ludzie sobie chwalą prace. Gorzej z finansami bo wszędzie piszą jak to nie jest zle, ze nadgodziny, ze mobbing itd.

Co do wyjść to ja tam jestem bardzo towarzyski Wiec żaden problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak tez zrobię. Przejdę się na rozmowę i postaram się wybadać sytuacje i wtedy podejmę decyzje co z tym fantem zrobić.

Dzięki za info! :)
@mK4y: Ja słyszałem same złe opinie o IT. Tym bardziej, pracownik podpisuje, że nie wynosi nic z firmy. Także trzeba uważać co się mówi poza pracą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to chyba dotyczy wielu korpo.

Aha, hajs jest w miare ok, więc jeśli zależy ci bardziej na tym to idź, a do atmosfery się zdystansuj. O mobbingu nie słyszałem ale jest dosyć sztywno.