Wpis z mikrobloga

#ists #isp
Ktoś z #krakow orientuje się jak to jest w ISTS z publicznym adresem IP? Na ich stronach piszą, że chcą 25zł/mies za publiczny IP. Trochę drogawo, biorąc pod uwagę, że w UPC miałem zawsze darmowy. Widzę, że ISTS chwali się ipV6 to chyba powinienem mieć możliwość podłączenia się po nim z zewnątrz? Nigdy nie używałem IPv6 więc szczerze powiem, nie wiem jak to działa w praktyce.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kszyh: UPC też działa na IPv6 i skutek jest tego taki że jak potrzebujesz pracować na zagranicznych serwerach to musisz dzwonić to lbów aby zmienili ci na Ipv4 bo 6 nie jest prawie w ogóle wykorzystywana za granicą i dochodzi do sytuacji że nie możesz się połączyć z danym serwerem. Także takie chwalenie się tym to sobie mogą w 4 litery wsadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nairoht: Na starych umowach w UPC było v4 dla klienta bez problemu, teraz się trzeba prosić w BOK ponoć. Ale nie o to mi chodzi. Bo właśnie z UPC muszę zrezygnować ze względu na zmianę lokacji, a w nowej jest tylko ISTS i chciałbym się przygotować na przepięcie bez bólu.
  • Odpowiedz
@Kszyh: z tego co rozumiem ich ofertę to oni kablują blok i na wyjście mają domyślnie jeden adres IP publiczny czyli jak jakiś seba coś zablokuje to inni nie mają dostępu naprawdę genialne rozwiązanie a przy ich stawkach 49zł za 100MB + publiczne IP za 25 to tak średnio 74zł za neta :|
  • Odpowiedz
z tego co rozumiem ich ofertę to oni kablują blok i na wyjście mają domyślnie jeden adres IP publiczny


@nairoht: Jeden adres IP na cały blok? Przegięcie.
  • Odpowiedz