Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z kategorii #janusze
Jak jadę sobie samochodem i za mną/przede mną jedzie Pan i władza drogi z światłami tak, że #!$%@? mi po oczach w każdym możliwym lusterku, w środku samochodu mam dzień. To czy mogę włączyć długie, lub przeciwmgielne tył? Albo zamontować jakiegoś Leda miliard lumenów żeby zrozumiał o #!$%@? mi chodzi...

Od kilku miesięcy dojeżdżam do pracy i 90% samochodów ma źle ustawione światła... To boli z rana jak ciemno na dworze.

#motoryzacja #samochody #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta
  • 18
90% samochodów ma źle ustawione światła


@Bialy_Mis: chyba przesadzasz. A w swietle prawa niestety wlaczajac swiatla PM (zakladajac ze widocznosc przekracza 50m) albo drogowe i oslepiajac innego kierowce lamiesz przepisy tak samo jak ten janusz. Nie mowiac juz o jakichs niehomologowanych zrodlach swiatla "miliard lumenow".
@Bialy_Mis: wal przeciwmgłowymi jak swieci Ci po lusterkach, u mnie zawsze pomaga. Kiedyś nawet podłączyłem światła cofania pod przeciwmgłowe ^^ wtedy nie wiedzieli co sie dzieje jak podczas jazdy do przodu zapalały sie wsteczne :D
@Bialy_Mis: tak jest zawsze. na zachodzie i w skandynawii za nie utrzymywanie bezpiecznej odleglosci jest mandat. a tu siedza na dupie, ja swiece przeciwmgłowymi albo gwaltownie hamuje jak ktos jest nahalny, wtedy bardzo ladnie wszyscy sie oddalają :D
@Bialy_Mis jak 90% świateł Cię oślepia to mam dla Ciebie zła wiadomość jesteś pewnie po 30 paru latach i oczy nie pierwszej młodości bierz luteine i inne na oczy pomaga
@Natsu9 chyba nie za często jeździsz kiedy jest ciemno. Najczęściej można zauważyć to w busach. Prawe światło w kosmos, a lewe centralnie na przeciwny pas.

@Bialy_Mis codziennie 100km w nocy robie i wiem co mówię od pewnego czasu biorę luteine i bodaj cynk bo mnie światła zaczęły razić a do tego wolniej reagowały ciemno/jasno. Ale co ja tam wiem lepiej wyzywać że 90% ludzi ma źle światła ustawione i ledy z tyłu montować xDDDD ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Bialy_Mis: Wiem o czym piszesz, też miałem ten problem. Szczególnie, że Corsa jest jak #!$%@? Ferrari dla bezdomnych i siedzi się w niej bardzo blisko gleby. Rozwiazaniem okazaly sie rozjasniajace okulary polaryzacyjne dla wedkarzy. Mozna kupic za 30-40 zl. Nie dosc ze lepiej w nich widac w nocy to jeszcze niweluja efekt oslepiania. :) Nawet te najtansze robia robote, nie ma sensu sie pakowac w koszta (No chyba, ze Cie stac