Wpis z mikrobloga

@grandmasterRob W Sandomierzu dojdzie do wybuchu na jednym z placów zabaw. Mieszkańcy miasteczka oskarżą o to Araba, który przechodził akurat obok wspomnianego miejsca. Według nich to mąż Polki, chrześcijanin, stoi za całą sprawą. Po krótkim śledztwie wyjdzie jednak na jaw, że to nie on, a Szihab, muzułmanin od niedawna mieszkający w Polsce, podłożył materiał wybuchowy.

robienie z serialu takiej ostrej propagandy jest już smutne.
@harpiowata no #!$%@? wystarczyło przeczytać kilka zdań dalej xDDDD

Do sprawy odniosła się już Telewizja Polska. W oświadczeniu TVP czytamy: "Scenariusz, na który powołuje się „Gazeta Wyborcza”, będący oryginalnym tłumaczeniem włoskiej wersji serialu, nie został zatwierdzony przez redakcję TVP i nie wszedł do produkcji. „Gazeta Wyborcza” tworzy i wypacza fakty, tak by budować klimat uprzedzeń i powielać szkodliwy i krzywdzący stereotyp o polskiej ksenofobii. Ostateczną wersję odcinka widzowie będą mogli zobaczyć w
@grandmasterRob to jest oficjalny opis odcinka, który był na kilku stronach z programem telewizyjnym i jeśli dobrze myślę, to również na tvp vod.
To skąd sobie Wyborcza wzięła ten opis? Skopiowała z zagranicznej wersji, i tak idealnie trafiła z nim na odcinek, który - niespodzianka! - ma podobną fabułę?
Zobaczymy dzisiaj o 20, czy to jest taki fejk. Nie napisano nigdzie, że fabuła jest kompletnie inna, więc trzeba się samemu przekonać, jak
@harpiowata 1) ludzie oglądają serial czy opis?
2) odcinki nie biorą się z dupy tylko bazują na ich włoskich odpowiednikach (a często są identyczne) więc trafić każdy głupi umie.(nawet wyborcza)
3) tak tak jest ble ksefobiczna tzn tego no jeszcze nie oglondałam ale kaczynski tym steruje i niedosc ze ksenofobiczna to pewnie jeszcze faszystoska!! !!!! ! ! !
4) nie pytałem czy nadal masz takie zdanie (koło sama wiesz czego mi to
@harpiowata na siłę doszukujesz się ksenofobii tam gdzie jej nie ma. ten serial ma z tysiąc odcinków. Jesteś strasznie zamknięta na świat, jeżeli wg ciebie jeden jedyny raz nie może sie zdarzyć w serialu taka sytuacja. Biały kradnie? Spoko. Polak gwałci? No luzik przecie. Raz w historii serialu ahmed rzuca petardą? #!$%@? PRZESTAŃCIE SZKALOWAĆ UHOĆCUW #!$%@? KSONOFOBIA i inne *autistic screeching*.
Edit: skasowałem ostatnią część tekstu bo mam dosyć argumentów ad personam
@grandmasterRob wiesz co, ja bym nie miała problemu, jakby to murzyn ukradł, czy coś. Ale usilne podkreślanie religii i nacji (ARAB, MUZUŁMANIN) w świetle obecnego kryzysu uchodźców jest niefajne. Nigdy nie widzialam żeby w tym serialu mówili że to katolik coś ukradł, czy ksiądz.
A gdyby gdzieś było podkreślone, że to biały polak katolik, byłabym tak samo zła i wkurzona. Przestępstwo nie ma narodowości