Wpis z mikrobloga

Niemiecka telewizja rządowa pochyla się nad aferą wafelkowa z TVNu.
No to warto pochylić się nad problemem neonazistów w Niemczech.
Od 1990 roku zostało zabitych 75 osób, jako motywy tych zabójstw uznaje się oficjalnie " prawicowa przemoc"
Według organizacji pozarządowych tych ofiar jest 192.

Lista ofiar wraz z historią
https://www.mut-gegen-rechte-gewalt.de/news/chronik-der-gewalt/todesopfer-rechtsextremer-und-rassistischer-gewalt-seit-1990

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech ,daj suba

#neuropa #4konserwy #statystyka #nazisci #morderstwo #polityka
  • 13
  • Odpowiedz
Jak to? przecież to niemożliwe! Tyle zabójstw w Niemczech? Przecież wszyscy tutaj z uwagą czytamy wpisy użytkownika @spokojnie_to_ja o przestępczości w Niemczech i za każdym razem winnym zbrodni okazuje się muzułmanin.
  • Odpowiedz
nie ,po prostu w myśl "nie rzuca się kamieniami jak się siedzi w szklanym domu "


@spokojnie_to_ja: Czyli niemiecka telewizja ma ignorować tematykę neonazistów w Polsce, ponieważ podobny problem istniał i istnieje w Niemczech?

Problemu w Niemczech nikt nie zamiata pod dywan i jest powszechnie znany, a problemy z delegalizacją NDP raczej pokazują że państwo jest zbyt aktywne i nadgorliwe na tym polu, przez co służby się ośmieszają. No i nie
  • Odpowiedz
  • 2
@wolodia

No ja też sobie nie przypominam .

Ale przypominam że członkowie na przyklad NSDAP siedzieli długo po wojnie w Bundestagu

Richard Stücklen NSDAP (1939-1945) minister rządu a od 1979-1983 Marszałek Bundestagu

Hermann Lindrath w 1934 roku wstępuje do SA od 1937 roku do 1945 NSDAP ,do 1960 roku poseł w Bundestagu

Hans Krüger urodzony w 1902 roku ,wysoki członek w NSDAP ,po wojnie CDU Poseł w Bundestagu w latach 1957-65
Itd
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: Powojenne problemy z denazyfikacją Niemiec, które do dziś są odkrywane przez dziennikarzy i aktywistów (choćby Dieter Schenk i jego praca związana z rewizją wyroków dla obrońców PP w Gdańsku), mają kneblować usta niemieckim dziennikarzom w kwestii neonazistowskich problemów w innych krajach?

Ale przypominam że członkowie na przyklad NSDAP siedzieli długo po wojnie w Bundestagu


@spokojnie_to_ja: Ale przypominam, że członkowie na przykład PZPR siedzą do dziś w Sejmie i w
  • Odpowiedz
  • 3
@wolodia między tych których wymieniłem nie wystąpili do NSDAP mając 18 lat ,byli już dorosłymi ludźmi i byli w partii jiuz id 1939 roku i wczesniej 1945 roku .

Kto pisze o kneblowaniu ust ,skoro niemieckie media poruszają problem chyba ...pięciu osób ?!?! to warto żeby polskie media też poruszył problemy niemieckie no chyba że nie wypada ?!
Na przykład ze w Niemczech jest 12 100 skrajnych prawicowców sięgający po przemoc (
  • Odpowiedz
między tych których wymieniłem nie wystąpili do NSDAP mając 18 lat ,byli już dorosłymi ludźmi i byli w partii jiuz id 1939 roku i wczesniej 1945 roku .


@spokojnie_to_ja: No i co w związku z tym? Podobnych osobników w PZPR była masa. Bez problemu można znaleźć ich w Sejmie po 1989 roku, a także w obecnym Sejmie.

Kto pisze o kneblowaniu ust ,skoro niemieckie media poruszają problem chyba ...pięciu osób ?!?!
  • Odpowiedz