Wpis z mikrobloga

Witam
Mam dwa problemy z telefonem xiaomi redmi note 4 wersja 625 4/64gb. Pierwszy problem jest związany z ładowaniem na ładowarce samochodowej nokia dc17. Mam dwie takie ładowarki i na dwóch telefon zachowuje się jednakowo, po prostu nie ładuje się włącza ładowanie i wyłącza. Najciekawsze jest to, że mam jeszcze jeden telefon xiaomi redmi note 4x 625 3/32 gb i ten telefon bez problemu ładuje się na tych dwóch ładowarkach. Podłączyłem ładowarkę od videorejestratora xiaomi i na niej telefon bez problemu też się ładuje. Jak uważacie coś jest nie tak z telefonem czy o co chodzi?
Drugi problem w oprogramowaniu jak wejdę w kontakty i tam są literki alfabetu po prawej tak żeby wybrać ludzisków spod różnych literek. Problem jest taki, że mogę wybrać tak do literki L niżej się nie da. W tym drugim telefonie niema takiego problemu. Może macie jak temu zaradzić. W obydwu telefonach miui 9. Pozdrawiam
#gearbest
  • 4
@Macinek no cóż, możesz dodać jeszcze raz z tagami #xiaomi #redminote4 ale odpowiedź będzie podobna: sprawdź czy masz na pewno dobre Miui czy nie jakiś syf wgrany, włącz wyłącz telefon, jak to nic nie da to zrób reset do ustawień fabrycznych, jak to nic nie są to wgraj jeszce raz globala i jak dalej nie będzie działać to nie wiem, chyba pozostaje gwarancja, raczej na ładowanie bo przewijanie do L obstawiam że
@PaulStone: no z L już poradziłem wyszła aktualizacja do miui 9.2.1.0 i jest po problemie. Co do ładowania jeszcze nie próbowałem sprawdzać na nowym sofcie, ale sądzę że to nie pomoże. Trzeba będzie pewnie zakupić inną ładowarkę i tyle myślę o xiaomi roidmi 3s. Dzięki za odpowiedź.