Wpis z mikrobloga

Panowie mam pytanie. Dzisiaj dostałem status przekazano do doręczenia. Przesyłka krajowa,paczka pocztowa priorytetowa. Ostatni status to "próba doręczenia". Problem w tym, że przesyłka jest na adres firmy która jest czynna do 16.00. Zawsze PP się wyrabiała. Co teraz? Awizo chyba nie zostawi bo gdzie, w bramę raczej nie włoży , przez noc to raczej zginie. Będzie kolejna próba doręczenia? Czy będę musiał osobiście na poczcie odebrać? A na zrzucie statusy z Alipaczki.
#tracking #pocztapolska
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wkto przeczytałem ale to i tak nie wiem. Przecież listonosz jak zostawi awizo to już chyba nie podejmuje drugiej próby doręczenia? Jeśli tak to nie mam szans iść z awizo bo przepadnie. Odbiorę bez awizo? Czy jednak podejmie drugą próbę? Kiedyś był status informujący o awizo. Teraz już go nie ma?
  • Odpowiedz
@Davvvi: to są dwa różne statusy, status awizo dalej istnieje.
Odebrać można okazując dokument tożsamości.

Dodatkowo śledzenie jest tylko poglądowe, więc czasem status może być błędny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wkto wyżej jest status z apki Alipaczka. Według niej nie zostawił awizo. Status na stronie PP kończy się jak narazie na próbie doręczenia. Trzeba będzie rano ogarnąć to czy listonosz podjął próbę dostarczenia, żebym nie musiał szukać Go po całym mieście.
  • Odpowiedz
@Davvvi: próba doręczenia to właśnie znaczy, że z jakiegoś powodu nie dotarł pod adres. Wystarczy zaczekać, albo w kolejnych dniach doręczy, albo wskoczy awizo.
  • Odpowiedz
@Davvvi: Idź z dowodem do tego UP 1 w kutnie i dadzą ci paczkę... Mi każdą paczkę od chińczyka co kończy na PP zawsze dostaje awizo. Chyba że do skrzynki wejdzie coś małego i płaskiego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sad_pepe moje od chińczyków zawsze dochodzą do tej 16.00. Biorę na firmę bo tu mi zawsze ktoś odbierze. Ale z reguły przesyłki były wydawane do doręczenia do około godz. 10.00, a ta dostała taki status dopiero po 13.00. Może polecony priorytetowy w przypadku paczki zobowiązuje ;). Gdy bym miał bliżej to bym pewnie dzisiaj odebrał, bo poczta jest do 20.00 czynna.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Alorotom miejsce dostarczenia to firma ale paczka jest na osobę prywatną. Tylko adres jest firmy. I dlatego zapytałem czy awizo ,czy kolejna próba dostarczenia.
  • Odpowiedz