Wpis z mikrobloga

To jak to jest z tym Pago? Mógł streamować Majora, czy nie mógł?
Easy tu mówi, że szef tego gamertv był nieźle #!$%@? i jak wychodził to odgrażał się, że ich prawnicy już się tym zajmują, a wczoraj Saju mówił, że menadżerka Pago dzwoniła i przepraszała, więc możliwe że nie będzie konsekwencji.
A w świetle afery z ESLem i oświadczenia Valve to, czy gamertv posiadające prawa do transmisji mogą podać Pago do sądu?
#csgo #csgoscena
  • 22
@donOGR: Jak najbardziej mogą podać do sądu, jeśli by go podali, to jest duża szansa, że Pago przez najbliższy okres mógłby się nie wypłacić. GamerTV wykupiło prawa i w tym przypadku to oni narzucają zasady. Bedąc PAGO ja bym się modlił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Qwik3: Z tym milionem to Easy poleciał, ale jest ta afera z ESL w której jest cytowane Valve które "wydało oficjalną informację o tym iż wszelkie turnieje dostępne do oglądania z poziomu gry mają otwarte prawa licencyjne dla niekomercyjnego używania." źródło.

@ldldld3: Czyli wystarczy udowodnić, że Pago streamował całość w celach komercyjnych?
Po prostu nie wiem co jest wyżej. Oświadczenie Valve, że można streamować w celach niekomercyjnych, czy firma która
@donOGR: W tym wypadku wg. mnie decyzja zależy od GamerTV, które te prawa wykupiło na dany kraj, czyli Polskę. W Stanach sprawa może wyglądać inaczej, bo tam właśnie za to odpowiada Eleague i z tego co widziałem, to dopuścili taką możliwość transmisji, jaką chciał zrobić PAGO, tylko on nie podlegał już pod Eleague, a pod GamerTV, które miało prawa i mogło decydować. Przecież steel i flom tak samo transmitowali i z
@GeneralX: Izak? Można mu zarzucać wiele rzeczy, ale głupi nie jest i wiedział jakie są konsekwencje takich akcji. Przecież on sam kiedyś odpalił na malutkim ekranie w tle jakiś mecz, już nie pamiętam czy to był major czy coś, no ale nie miał do tego praw, to i tak się do niego przywalili i mała afera była. A Pago uratował Aster, do którego zapewne przyszło zgłoszenie od kogoś z GamerTV by
@donOGR: Układy z Asterem za wiele mu nie pomogą, zapewne jak GamerTV w zamian za odszkodowanie wystąpią z opcją zbanowania kanału to bez żadnych negocjacji to zrobią ;d. Co do reklam, no tak, to było dopuszczalne, ale w Stanach, nie można było jedynie puszczać komentarza i czegoś tam, już nie pamiętam, idąc tym co mówiła ta reporterka od Eleague.
@Qwik3: A gdzie ty wyczytałeś z moich wypowiedzi, że będą pozywać twitcha? xD Napisałem jedynie, że jeśli GamerTV wystąpiło by z opcją usunięcia kanału to twitch to zrobi bez zbędnego #!$%@?, tyle.
@Sumienie_Wykopu: Oczywiście, że byłby do ruszenia. W takim przypadku GamerTV, albo sąd nie bierze pod uwagę tego czy ma firmę czy nie. Jak nie będzie miał z czego zabulić, to wejdzie komornik i on już tam sobie ściągnie.
@Sumienie_Wykopu: Komornik jest od tego, by wyegzekwować dług. Wejdzie mu na konto i wszelkie przychody będzie miał pomniejszone. Będzie mieć pobierany hajs dopóki nie spłaci całej kwoty, albo jeszcze parę innych sposobów, nie wiem, nie jestem komornikiem.