Wpis z mikrobloga

@duzyy1: No ja wiem gdzie my żyjemy, więc nie jestem taki pewien czy czasem nasza skarbówa nie potraktuje JAKIEJKOLWIEK wypłaty z giełdy jako zysk, bo przecież jak wypłaca to zarobił. #!$%@?, że wypłaca wkład własny. Bo wiesz, jak kupujesz coś to tracisz kasę i wtedy jest spoko. Ale jakakolwiek wpłata na konto to już zysk xD No ja nie jestem pewien czy w naszych #!$%@? interpretacjach na pewno tak nie ma.
@duzyy1: ale to logiką sie kierujesz, czy faktami? :) Bo jeśli logiką, to uważaj, niestety skarbówka robi z niej K**wę często ;)

Nie chcę siać zamentu ale coś podobno robią problemy jak chcesz wykazać koszty. Narazie sie tym nie interesowałem bo fiaty idą tylko w jedną stronę, w sumie fajnie jakby ktoś komu udało się wliczyć krypto w koszty coś napisał tutaj.
@almet73: Są przelewy na giełdę. Jak ktoś kupił w żabce za gotówkę, to może mieć problem wykazać wkład własny. No ale przelew bankowy jest udokumentowany, ma odpowiedni tytuł, odbiorcę itd. Jestem w stanie udowodnić, że tyle wpłaciłem.
@almet73: https://strefainwestorow.pl/artykuly/bitcoin/20171212/bitcoin-podatki-kryptowaluty

Czyli dochód ze sprzedaży kryptowalut trzeba doliczyć do innych dochodów i zapłacić podatek na zasadach ogólnych, czyli wg skali podatkowej 18% lub 32%.


Dochód. No ale dochód to zysk - koszt przecie?

Opodatkowaniu nie podlega cały przychód ze sprzedaży kryptowalut. Przychodem ze sprzedaży praw majątkowych są wpływy pomniejszone o koszty zbycia. Kosztami mogą być np. prowizje dla giełd kryptowalutowych, zapłacone przy zakupie czy sprzedaży wirtualnych pieniędzy.
@Instynkt: @almet73: http://antyweb.pl/bitcoin-i-inne-kryptowaluty-jak-rozliczac/

Nie musi ona już na początku swojej drogi zakładać firmy, pod warunkiem, że zakup jak również sprzedaż wirtualnej waluty ma charakter sporadyczny.


Przykład o jaki mi chodzi:

Wpłacam 1000 zł w styczniu, wypłacam 1000 zł w grudniu. Ewentualnie wpłacam na kilka razy gdzieś w styczniu, a potem wypłacam całość w grudniu. To ma chyba charakter sporadyczny jak nie obracam miesiąc w miesiąc?
@Khaine: ja mam w ogóle ból głowy z tym, mam DG i jestem na liniowym (19%), ale nie ma to nic wspólnego z krypto.

Krypto kupiłem sobie za 2k PLN w 2016 i nic od tamtej pory nie dokupowałem, jadę na tych 2K, teraz powiedzmy chcę wypłacić dzisiaj nie wiem 50k PLN i wbić na liniowy? Czy jak wydałem 2k dwa lata temu to nadal mogę sobie je wpisać w koszty?
Jeśli long, to po prostu nie handluj na giełdzie i nie płać podatków tym #!$%@?.


@KapitanDelfin: Ale handel na giełdzie nie odbywa się w PLN, więc nie powinien podlegać żadnym regulacjom. To są zamiany BTC-alt, albo ETH-alt itd. Tu chodzi raczej o wpłaty/wypłaty w PLN regularne i wykazujące zysk.
@RoccoBaggins: Najlepiej umówić się na wymianę za gotówkę przez Tora.

Krypto kupiłem sobie za 2k PLN w 2016 i nic od tamtej pory nie dokupowałem, jadę na tych 2K, teraz powiedzmy chcę wypłacić dzisiaj nie wiem 50k PLN i wbić na liniowy?


@almet73: A masz je u siebie czy na giełdzie?
@KapitanDelfin: Babka mówi, że zamiany krypto na inne krypto to nie jest przychód podatkowy. On powstaje dopiero przy zmianie na FIAT. Czyli można raczej spokojnie walić daytrading, tylko nie wolno nam wypłacać kasy za często i z zyskiem, bo wtedy to podpada pod działalność.