Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Pytanie w kwestii podatków. Czy jeśli wpłacam na giełdę np. 1000 zł i przed końcem roku wypłacam z giełdy 1000 zł na konto (czyli bez zysku), to podatek od tego obowiązuje czy nie? Bo od zysku to jest oczywiste, ale w tym wypadku w tym #!$%@? kraju nie jestem pewien.
  • 28
  • Odpowiedz
Jak daily traiding pod swoje dane, to ja bym miał obawy. Kupowałem tylko long, żadnych danych, żadnych polskich giełd.


@KapitanDelfin: No weź obejrzyj ten filmik gdzie babka z kancelarii tłumaczy o co chodzi, bo teraz to trochę paranoję odstawiasz. Ministerstwa to nie obchodzi jak ty tym obracasz POD WARUNKIEM, że nie obracasz regularnie FIATami tylko krypto-krypto.
  • Odpowiedz
@KapitanDelfin: No weź obejrzyj ten filmik gdzie babka z kancelarii tłumaczy o co chodzi, bo teraz to trochę paranoję odstawiasz. Ministerstwa to nie obchodzi jak ty tym obracasz POD WARUNKIEM, że nie obracasz regularnie FIATami tylko krypto-krypto.


@Khaine: ale chyba mówimy o tym jak siedząc w PL wypłacić FIATa(powiedzmy złotówki) mając pewność że nie zje nas US który interpretuje przepisy zależnie od placówki, nawet w ramach jednej placówki
  • Odpowiedz
@Khaine: Ministerstwo to #!$%@?. Zastraszą taką giełdę albo kogoś wewnątrz przecwelą, dostaną listę użytkowników, wpłat i ruchów i mogą robić problemy.

Co do zasady trzymam się z dala od podmiotów działających na terenach okupowanych przez Rzeczpospolitą #!$%@?ą.
  • Odpowiedz
Co do zasady trzymam się z dala od podmiotów działających na terenach okupowanych przez Rzeczpospolitą #!$%@?ą.


@KapitanDelfin: czyli co, raczej kucoin i inne tego typu i potem kombinować i modlić się by nas ktoś nie wydymał przy prywatnej zamianie na FIAT?
  • Odpowiedz
@RoccoBaggins: W jaki sposób niby ma cię wydymać jak masz wszystkie dowody przelewów i rozliczasz je w PIT? Skoszą tyle podatku ile wynika z PIT - wkład jeśli go udowodnisz. I koniec.
  • Odpowiedz
@Khaine: chodzi mi o wymianę omijającą całkowicie polski system podatkowy, wymianę w której używam giełdy na której nie jestem zarejestrowany moimi prawdziwymi danymi, potem na jakimś pół legalnym forum wymieniam się z jakimś podejrzanym typkiem na dolary na jakieś półlegalne konto paypal. Ta paranoja @KapitanDelfin jest uzasadniona, polski US spektakularnie i randomowo niszczy ludzi od 1989 roku, jednemu odpuszczą jakiekolwiek podatki(tak powinno byc bo krypto są nieregulowane), drugiemu każą
  • Odpowiedz