Wpis z mikrobloga

2 435 - 2 = 2 433

Tytuł: Dawca Przysięgi I
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy

Wydawca bardzo mnie zirytował swoją polityką wydawniczą. Poprzednie tomy wydawali w jednym tomie, pomimo swojej objętości. Trzeci tom, postanowili wydać w dwóch książkach. Ocena wystawię po przeczytaniu II części w marcu.

Kontynuacja losów Świetlistych. Tym razem, Kaladin już jest w miarę zdecydowany w swoich działaniach i nie krąży niczym dziecko w mgle. Za to Shallan dostała podziału osobowości, co nie wpływa na nią dobrze. Poznajemy przeszłość Dalinara. Ta część urywa się w nijakim momencie, przez wydawcę.

PS. Mam do sprzedania jeden tom Dawcy Przysięgi, (jeden kupiłem tuż przed świętami, a drugi dostałem na świetą), Jak ktoś chce to mogę sprzedać za dwie dychy. Najlepiej komuś z Warszawy. Pisać na PW.

Tytuł: Słowa światłości
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy
★★★★★★★★★★

Kontynuacja świetnej Drogi Królów. Poznajemy dalsze losy bohaterów Kaladina, Dalinara, Shallan i reszty w odkrywaniu tajemnicy świata i tego co się dzieje.

Dużo lepsze od pierwszej części o co ciężko, gdyż poprzedniczka była bardzo dobra. Przeczytałem ją żeby odświeżyć sobie historię przed kolejnym tomem, który wyszedł niedawno w Polsce.

#bookmeter
  • 5
@yorar: Jeszcze rozbicie Dawcy na dwa tomy z przyczyn technicznych bym zrozumiał(co prawda jakoś w innych krajach mogli zrobić jeden tom, ale może w Polsce, znanym kraju trzeciego świata, takich zaawansowanych technologii druku i składu książek nie ma), ale żeby czekać na tłumaczenie drugiego tomu dodatkowe kilka miesięcy? To jest IMO kpina.

Also - trochę słabo, że wystawiłeś Słowom Światłości 10/10 bo już nie masz skali żeby ocenić Dawcę wyżej. xD