Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, przez chwilę myślałem że wszedłem nie na wypok tylko na jeden z ekstremalnie lewackich działów reddita. Najgorsze że takie komentarze zamiast zostać zminusowane to jeszcze są plusowane przez debili...
Wiecie jaka jest podstawowa różnica między nazizmem i komunizmem? Ano taka że w przypadku nazizmu zwolennikami jest garstka #!$%@? (która do tego chowa się ze swoim #!$%@? po lasach), podczas gdy w drugim przypadku istnieje olbrzymia liczba apologletów począwszy od "to nie był prawdziwy komunizm" (klasyczny No True Scotsman), a skończywszy na "w Katyniu mordowali Niemcy, wielki głód to burżuazyjna propaganda" (na takim r/communism jest cała masa stalinistów powtarzających kropka w kropkę sowiecką propagandę).
I zanim ktoś wyskoczy że "HURR DURR MARKS ZOSTAŁ ŹLE ZROZUMIANY, CHCIAŁ UTOPIJNEGO KOMUNIZMU" - utopijny to mógł być co najwyżej komunizm w wydaniu Bakunina, komunizm Marksa, który był zwolennikiem dyktatury proletariatu i krwawej rewolucji - jako wzór podawał 1793 rok, czyli nie wczesny etap rewolucji francuskiej tylko już najgorszy terror jakobiński - jest już w samych założeniach #!$%@?ą ideologią (dlatego też w każdym kraju wprowadzanie marksizmu kończyło się masowymi mordami) i nawet nie ma co z tym dyskutować.
#4konserwy #bekazlewactwa #shitwykopsays #marksizm #komunizm #takaprawda
o.....y - Ja #!$%@?, przez chwilę myślałem że wszedłem nie na wypok tylko na jeden z ...

źródło: comment_sx1gBYOJJgBUxEJ5T9mBLdhMZ1J6L8UR.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@kiera1: Podstawową sprawą jest to że Marks nikogo nie zabił, tylko napisał książkę. Czy Goethego też nazwiemy mordercą bo po premierze cierpień młodego Wertera drastycznie wzrosła liczba samobójstw wśród męskiej części młodzieży? Oby dwoje napisali książki, oby dwoje nikogo nie zabili anie nie podpisali wyroku pod niczyją śmiercią. Gdyby sskazywać za słowa zamiast czyny można by było nazwać również mordercami wszystkich którzy piszą komentarze o zabijaniu uchodźców w Polsce w razie
  • Odpowiedz
Nawet jeśli, to nie zmienia to faktu że jego wcześniejsze (czyli te najbardziej znane) prace jasno promują terror rewolucyjny


@oficer-prowadzacy: Marks pisał te wszystkie rzeczy w połowie XIX wieku, kiedy monarchie absolutne trzymały całą Europę za gardło. Twoim tokiem myślenia idąc, to polscy rewolucjoniści (którym zresztą Marks bardzo sprzyjał) też byli zbrodniarzami. Daruj sobie roztrząsanie historii, bo ci to po prostu #!$%@? nie wychodzi.
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: Ja się martwiłem, że na Wykopu jest fala ludzi popierających socjal i szeroką interwencję państwa, a tu prawda jest dużo gorsza: wysyp ludzi jawnie broniących Marksa. Teraz już mniej dziwią mnie te obrzydliwe komentarze o zabarwieniu komunistycznym, które wielokrotnie zdobywały masę plusów.
  • Odpowiedz
Polscy rewolucjoniści to czarna plama w naszej historii, o tym się głośno nie mówi, ale ja posunę się do stwierdzenia że Piłsudzki to nie mniejszy kat niż Dzierżyński, a dodatkowo żałosny tchórz nie godzien nazywania bohaterem, bo #!$%@?ł z pola walki w podskokach gdy jego legiony miały problem.

Cała przedwojenna historia Polski to mordy i obozy koncentracyjne, tak wyglądało wcielanie marksistowskich idei w życie. A jeśli ktoś nie wierzy, to polecam udać
  • Odpowiedz
@Magromo:

Dla Marksa zabijanie było koniecznością heglowskiej dialektyki. Jego Manifest dopuszcza zbrojny przewrót a i rewolucjoniści byli niczym innym jak narzędziem historii według marksistowskich zbrodniarzy. Ich wiara w Heglizm doprowadziła do śmierci 100 mln ludzi.

@jaksiepatrzy:

Marksizm nie jest nurtem filozoficznym, ale politycznym i jego koncepcje kulturowe wpływały na filozofię. To, że marksiści przegrali pokazuje żałosny przykład Zizka który jest jak Michel Houellebecq - jest on degeneratem seksualnym i kulturowym
  • Odpowiedz
@Nie_bredz_czlowieku:

Skończ #!$%@?ć, manifest nie był pisany w czasach demokracji w Europie. Kilka mocarstw - monarchii absolutnych - trzymało za mordę cały kontynent. I patrz, polscy rewolucjoniści też dopuszczali zbrojny przewrót.


W UK i Francji nie było demokracji? Jaka monarchia trzymała za twarz niemców pod koniec XIX wieku i Francuzów?

Marksiści wygrali. Cały cywilizowany europejski świat jest wymodelowany przez marksizm.


Istotnie występuję wpływy marksistowskie w kulturze, ale można je zabić i
  • Odpowiedz
@marcelus:
Krytyka marksizmu za niesienie dyktatury metody jest nie tylko prawicowa, ale szła również ze strony współczesnych Marksowi lewicowców, zatem to nie jest tylko jakiś mój wymysł.


Daruj sobie roztrząsanie historii

@Nie_bredz_czlowieku:
Ja akurat w przeciwieństwie do Marksa nie robię rewizjonizmu historycznego #!$%@?ąc o jakiejś "odwiecznej walce klas"
  • Odpowiedz
@marcelus: To był początek XIX wieku we Francji i większość Francuzów była analfabetami. Chcesz wprowadzać demokrację wśród ludu który nie potrafi pisać? Te 200 tysięcy to była elita+ ówczesna klasa średnia.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: przede wszystkim ja nic nigdzie nie chcę wprowadzać, odpowiadam jedynie na twój argument, że Francja i Wielka Brytania były demokracjami
po drugie powszechne prawo wyborcze zostało wprowadzone parę miesięcy po opublikowaniu manifestu, w tej samej Francji, więc nie była to wcale nieprawdopodobna perspektywa; zresztą podobne regulacje istniały już zresztą w USA, które radziły sobie całkiem nieźle
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: Odwieczna beka z ludzi, którzy uważają, że komunizm zabił miliony ludzi zapominając o tym, że kapitalizm zabija tyle samo jak nie więcej. Kiedy wy zrozumiecie, że to ludzie zabijają ludzi i jakby nie było religii, państw, ras i partii politycznych to by ludzie toczyli wojny o to kto woli coca cole czy pepsi.
  • Odpowiedz