Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki ()
Zastanawiamy się z niebieskim nad zakupem działki pod budowę domu, znaleźliśmy super duper działkę, super lokalizacja, cena spoko... Tylko jak zaczęliśmy analizować strony świata... to trochę słabo...
Rysunek w załączniku, północ na górze.
Czy da się coś z tym zrobić? Jak zaplanować dom z garażem dwustanowiskowym?
Pomóżcie, po weekendzie mamy ostatecznie powiedzieć czy bierzemy czy nie.
Wszystko nam pasuje w 100000% tylko te strony świata nas martwią...

#budownictwo #budujzwykopem #architektura #budowadomu
Magdalenaa - Cześć Mirki i Mirabelki (。◕‿‿◕。) 
Zastanawiamy się z niebieskim nad zak...

źródło: comment_Ruei2FAurMEnGHOgHrSWmXsE6PKo31Qy.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Magdalenaa: dużo większe straty ciepła i niebezpieczeństwo zniszczenia konstrukcji w razie pożaru. Można zastosować przegrodę przeciwogniową, ale zmniejszy to pow. domu. Samochód może zapalić się samoczynnie, znajomemu linka od otwierania maski przetarła wiązkę przewodów i gdyby nie był akurat w domu, to auto spłonęłoby doszczętnie.
  • Odpowiedz
@Magdalenaa ustawa swoje, ale jakie są warunki zabudowy od gminy? Chyba, że jest plan miejscowy, to tam zajrzyj co w ogóle na tej działce możesz sobie postawić (uwaga, nie każdy domek!) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: Intensywność zabudowy czyli jaki procent powierzchni działki można przeznaczyć na budynki. http://www.urbanistyka.info/content/intensywno%C5%9B%C4%87-zabudowy
Jest różny od 0,10 do 0,90. W najgorszym wypadku - 10%, dom 140m2 użytkowej (z garażem i przyległościami 200m2) czyli w zależności od interpretacji Ustawy musicie mieć działkę od 10 do 20 arów. W najlepszym wypadku - 90% dom jest od granicy do granicy.
Przed oglądaniem działek proponuję zapoznać się z przepisami i z grubsza wybrać projekt
  • Odpowiedz
Pomóżcie, po weekendzie mamy ostatecznie powiedzieć czy bierzemy czy nie.


@Magdalenaa: czyli sobie odpuśćcie. Kupno działki w zimę i na wariata to chyba tylko jak nie masz co robić z pieniędzmi. Na spokojnie sobie to przeanalizujcie, idźcie do architekta, na działkę wybierzcie się wiosnę zobaczyć jak z wodą gruntową (żeby nie było że kupujecie bagno z czasową opcją stałego gruntu). Ogólnie takie rzeczy robicie raz na całe życie, a nie
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: Aha, jeszcze kilka drobnostek. Czy sprzedający ma jakikolwiek papier o poziomie wód gruntowych? Może to decydować o opłacalności podpiwniczenia lub konieczności izolacji przeciwwodnej fundamentów.
Jak kształtuje się sama rzeźba terenu? Któryś z sąsiadów może Wam zalewać działkę.
Kto jest gestorem zaznaczonej tam drogi, gmina? Hint: Nie każda droga jest gminna, może być określona służebność etc. Warto takie rzeczy sprawdzać "od ręki".
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: Ale to to akurat podstawowa wiedza każdego architekta, a to chyba więcej niż wiedza mireczków.?
Generalnie od północy kuchnie, łazienki, garaże itp.
Od wschodu i południa sypialnie, od zachodu i południa salony, jadalnie, gabinety itp.
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: u mnie wygląda to tak. Słońce nie napierdziela mi latem w salon, a dzięki takiemu tarasowi mogę wybrać czy po południu chcę siedzieć w cieniu czy na słońcu. U ciebie trzeba by jednak pewnie trochę zmienić bo masz dojazd z drugiej strony.
Ogólnie taki układ stron świata nie jest wielkim problemem, kwestia projektu dostosowanego do twoich potrzeb. Lepiej sprawdź czy sąsiedzi normalni ;)
wilczywilk - @Magdalenaa: u mnie wygląda to tak. Słońce nie napierdziela mi latem w s...

źródło: comment_U3VlpLjExS2QkJ5RWUrYBQwdhJA6H6a2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: Bez problemu, tylko polecam indywidualny projekt zamiast gotowca. W praktyce wyjdzie Ci 3-5 tysięcy cebulionów drożej niż gotowiec z adaptacjami, a będziesz miała wszystko jak chcesz. W rezultacie możesz nawet zaoszczędzić więcej niż wydasz na indywidualny projekt dzięki temu, że będziesz miała liczbę i rozmiar pomieszczeń idealnie dopasowany do twoich potrzeb (w gotowcu o to ciężko)
  • Odpowiedz
  • 0
@Skawarotka nikt nie goni z decyzją, mieliśmy na czas na zastanowienie, ale w poniedziałek jesteśmy umówieni z właścicielem i jeśli się zdecydujemy to podpiszemy wtedy umowę przedwstępną I działamy wtedy z kredytem.
Działka jest budowlana, nie ma warunków zabudowy, jest plan zagospodarowania przestrzeni, i na tej działce może być jednorodzinny albo bliźniak - zabudowa o niskiej intensywności.
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: Ustawa zawiera przepisy ogólne. Dla was istotne jest, co mówi plan zagospodarowania przestrzennego (jeśli działka jest nim objęta).
Jak radzili wyżej - wstrzymajcie się z pochopnymi decyzjami.
Jak pisałem - przed zakupem działki douczcie się z przepisów. Lub zlećcie zakup działki/pomoc w zakupie osobie biegłej w tychże.
  • Odpowiedz
@Magdalenaa: Czy czytaliście dokładnie zapisy planu zagospodarowania przestrzennego? Przecież z planu nie wynika tylko ogólnie, że "na tej działce może być jednorodzinny albo bliźniak - zabudowa o niskiej intensywności. ", ale są w plan wpisane różne "nakazy" i "zakazy", które są na stałe wpisane w działkę budowlaną, a są one czasami bardzo szczegółówe. Jaką dom może mieć dopuszczalną wysokość? Jaki jest dopuszczalny współczynnik zabudowy? Naprawdę dobrze się z zapisami planu
  • Odpowiedz