Wpis z mikrobloga

zasiłek pogrzebowy z ZUS


@davidero69:

Kiedy przysługuje zasiłek
Zasiłek pogrzebowy przysługuje po śmierci:

osoby, która ma przyznaną emeryturę lub rentę,
osoby, która ma przyznaną emeryturę pomostową,
osoby, która jest ubezpieczona w ZUS,
osoby, która ma przyznane nauczycielskie świadczenie kompensacyjne,
osoby, która zmarła w czasie pobierania zasiłku chorobowego albo świadczenia rehabilitacyjnego po ustaniu ubezpieczenia,
osoby, która w dniu śmierci nie miała przyznanej emerytury lub renty, lecz spełniała warunki do jej uzyskania,
cywilnej
@davidero69:
Kiedy przysługuje zasiłek
Zasiłek pogrzebowy przysługuje po śmierci:

osoby, która ma przyznaną emeryturę lub rentę,
osoby, która ma przyznaną emeryturę pomostową,
osoby, która jest ubezpieczona w ZUS,
osoby, która ma przyznane nauczycielskie świadczenie kompensacyjne,
osoby, która zmarła w czasie pobierania zasiłku chorobowego albo świadczenia rehabilitacyjnego po ustaniu ubezpieczenia,
osoby, która w dniu śmierci nie miała przyznanej emerytury lub renty, lecz spełniała warunki do jej uzyskania,
cywilnej niewidomej ofiary działań wojennych,
@davidero69:

Zasiłek przysługuje:

członkowi rodziny,
pracodawcy,
domowi pomocy społecznej,
gminie,
powiatowi,
osobie prawnej kościoła lub związku wyznaniowego,
osobie obcej,
jeżeli pokryli koszty pogrzebu.
Zasiłek pogrzebowy przysługuje:

członkowi rodziny – 4000 zł, niezależnie od kwoty poniesionych kosztów pogrzebu;
osobie obcej lub pracodawcy, domowi pomocy społecznej, gminie, powiatowi, osobie prawnej kościoła lub związku wyznaniowego do wysokości poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 4000 zł.
W razie poniesienia kosztów pogrzebu przez więcej niż jedną osobę lub podmiot, zasiłek pogrzebowy ulega podziałowi między te osoby lub podmioty – proporcjonalnie do poniesionych kosztów pogrzebu.
@Shajo: kurrrrła to nie ja akurat, ale dobrze, o to chodzi. Mam takie samo zdanie, ale coś mi gadają, że jak się nie odprowadza jakiejś składki na bezrobotnym to się nic nie dostanie xD