Wpis z mikrobloga

@jablkabanany: ja dalej nie jestem sobie w stanie wyobrazić fabuły epizodu IX. dokąd teraz ma to zmierzać? cały film przecież nie mogą latać za Renem. co z Poe, z Finnem? co zrobią z Leią, skoro nie ma już Carrie Fisher? jaka jest dalsza ścieżka rozwoju Rey?
@jablkabanany: ja dalej nie jestem sobie w stanie wyobrazić fabuły epizodu IX. dokąd teraz ma to zmierzać? cały film przecież nie mogą latać za Renem. co z Poe, z Finnem? co zrobią z Leią, skoro nie ma już Carrie Fisher? jaka jest dalsza ścieżka rozwoju Rey?

@LeBron_ tyle pytań bez odpowiedzi
@LeBron_ raczej Kylo Ren będzie latał za nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też nie wiem, w którą stronę to pójdzie, ale to chyba dobrze, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uważam, że Johnson dobrze zrobił ucinając wątki takie jak Snoke'a, Phasmy - to nie one są istotne w tej opowieści, a fani strasznie się na nich skupili - teraz JJ ma duże pole do popisu.
@jablkabanany: Ostatnio przerażony byłem jak aktorzy mocno popierali pomysł "girl power" w gwiezdnych wojnach - nie mam nic przeciwko silnym kobietom w filmach. ale Rey aż przegięli z mega-mocą większą od potomka wybrańca, Johnson do kosza chciał wyrzucić całą oryginalną trylogię, co jest bez sensu. Oby nie brnęli w wszystko umiejącą Rey i potężniejszą od pozostałych, bo ją przerysowali za bardzo
@Tomek7 czekaj, co
1. Rey jest jak najbardziej spoko bohaterką. Problem z girlpower jest przy Holdo i Rose. O Phasmie nie wspominam, bo to jest parodia - pompowana jako hiper-uber badass, dwa razy dostaje po dupie od Finna.
2. Gdzie Johnson chciał wyrzucić OT? Nakłaniając Abramsa, że to R2 powinien lecieć z Rey na Ahch-To zamiast nowej maskotki BB-8? Oddając legendarnej postaci, jaką jest Luke, hołd i fundując jej wzruszające pożegnanie (w
@jablkabanany: Rey jest spoko, ale patrząc ostatnie wypowiedzi boję się, że dalej ja będą przerysowywać. Kylo, potomek urodzonego z mocy jest słabszy od niej, bo Johnson chce pokazać, że nie liczą się w życiu geny. O to chodzi - chce wyrzucić do kosza że Vader był wybrańcem, chce pokazać że losowa dziewczyna może być silniejsza od facetów. Jak mówię, nie mam nic przeciwko kobietom, ale oni chcą to wręcz przerysować, wtedy
Kylo, potomek urodzonego z mocy jest słabszy od niej


@Tomek7: gdzie? ¯\_(ツ)_/¯

@LeBron_: @jablkabanany: fabuła prowadzi raczej do osiągnięcia równowagi mocy, właśnie fajne jest to, że tak właściwie bardzo mało widać w którym kierunku to poprowadzą. Rey i Kylo będą musieli się jakoś dogadać, Hux raczej nie przeżyje + jakaś większa postać z Ruchu Oporu
@Konkol: przecież Moc jest w równowadze praktycznie od Powrotu Jedi, z małymi "poślizgami" bo w końcu musieli jakoś zrobić VII i VIII część ¯\_(ツ)_/¯ nic się nowego w tych nowych filmach nie pojawia, to mi się najbardziej w nich nie podoba
@jablkabanany: last jedi fajny film ale to co zrobili z kanonem... szkoda strzepić ryja.. naoglądałem się na YT krytyki i w sumie zgadzam się.
prócz latającej Lei to najgorsza rzecz w tym filmie to własnie ten głupi pościg.. cały film jak epizod serialu jakiegoś..
aa i argument, że to bez sensu, że im się paliwo kończy bo przecież w kosmosie nie ma tarcia także jak się rozpędzą to już zawsze będą
@Konkol: Raz przegrał "wyrwanie miecza" (ok, był osłabiony), raz zdołał ledwie przepołowić miecz, tylko sam stracił przytomność a Rey nie (lub na tyle lekko oberwała, że od razu uciekła). Zgodzę się że może "słabszy lub równy", ale powinien być potężniejszy. Jeszcze raz wspomnę - nie mam nic przeciwko Rey, ale cała OT była o niezwykle mocnym w mocy wybrańcu, Lucas wiele razy dawał wywiady że w szczycie formy Anakin był 2
@Arcyksienciuniu: W statku cały czas działa sztuczna grawitacja, odświeżanie powietrza, oświetlenie, tarcze, więc paliwo i tak jest potrzebne ;) A hipernapęd to osobna sprawa i średnio związana z naszą logiką i fizyką
@jablkabanany: Jedno trzeba przyznać, Johnson zaskoczył widzów i to mi się podobało, mimo wytykanej idealizacji postaci ;D
@Tomek7 Rey nie jest bez wad. Nie widzisz jak fajnie to pokazali w filmie? Przecież TLJ to jest kubeł zimnej wody na jej głowę ;)
Liczyła, że przekona Luke'a, żeby jej pomógł - nie wyszło.
Liczyła, że przeciągnie Kylo na swoją stronę - nie wyszło.
Liczyła, że jest kimś, że ma jakieś ciekawe pochodzenie - nie wyszło, jest "nikim".
Własnie to jest super w TLJ ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Tomek7: pod koniec TFA to nawet nie gadam, bo był osłabiony jak gadasz przez Chewie plus śmierć ojca (hehe) poza tym nie próbował jej nawet zabić, jakby chciał to by ją zepchnął z tego klifu, Finna #!$%@?ł i się nim bawił, a ją raczej chciał schwytać. A po walce to raczej nie wiemy jak było, może ona się ocknęła pierwsza?

Podczas gdy wszyscy są u Snoka on sam mówi "mówiłem mojemu