Wpis z mikrobloga

@PlugawyBuntownik #naukaprogramowania

ja tu wall of text wale a op pedal usuwa temat, ffs, masz ty godnosc i rozum czlowieka?

@PlugawyBuntownik:

1. tak
2. dorzuc linuxa i gita
3. ja bym polecil tak:

-codecademy zeby zalapac podstawy podstaw, html, css, js, jquery, php
-freecodecamp zeby miec kilka prostych projektow
-html & css, javascript & jquery by Jon Duckett, ksiazki po angielsku, od okladki do okladki
-sass i git
-jakis pierwszy sensowny projekt, zakodowanie template z pliku .psd z kilkoma podstronami
-prosta aplikacja w js, np jakis todo-list albo kalkulator albo quiz
-cs50x kurs od 0 do ostatniego projektu, naucza cie troche linuxa, c, python, algorytmy, protokoly tcp/ip, http itd, takie podstawy ktorych brak ze wzgledu na studia
-backendowa aplikacja w laravel/symfony/node/flask/django
-frontendowa aplikacja w react/vue/angular
-fullstackowa aplikacja

bedziesz mial cs50x certifikat, 3 skonczone aplikacje, kodowanie .psd into html, podstawy computer science, git, linux, i z takimi podstawami imo mozna spokojnie na juniora uderzac omijajac staz
  • 14
@Melcma wow, właśnie czegoś takiego szukałem, takich jakby wskazówek po kolei co mniej więcej robić..
Zaczynam od zera co prawda i staram się z czasem wyrobić.. Czy uważasz że dwie godziny codziennie na nauce (weekendytrochę dłużej) wystarcza żeby za pół roku gdzie startowac na juniora? Czy jednak zbyt ambitnie?, :P
@MarekAntoniusz: tak, od 0

1 miesiac z java, 2 miesiace z pythonem, zlapalem podstawy co to jest klasa, if, for loop itd. i potem 6 miesiecy czystego webdevu z html, css, scss, git, js, jquery

nauka w przerwie w pracy, po pracy, raz czy dwa urlop zeby sie uczyc, ogolnie systematycznie ale bez rzezni, czasem po prostu sie zmuszalem do tego

tylko ksiazki + youtube + udemy + inne online kursy
@PlugawyBuntownik: ciezko powiedziec, nie mam talentu i nie studiowalem, pewnie osoba mloda i zdolna ogarnela by ten material w 6 miesiecy albo i 3 z jakims mentorem, ja zaczalem w wieku 24 lat, majac prace za dnia i bywaly chwile gdzie unikalem programowania przez kilka dni bo sie totalnie zacialem na czyms i nawet nie wiedzialem jak to zgooglowac albo odpowiedzi w google mi nic nie mowily