Wpis z mikrobloga

Krótko i na temat. Nie mam w domu sprzętu poza ławką i hantlami a chciałbym jakoś rozpocząć powoli trening siłowy. Chciałbym aby te ćwiczenia stosunkowo równomiernie działały na mięśnie hmm? górne? Znaczy od klatki piersiowej wzwyż.

Przez jakiś okres fajnie próbowałem robić pompki -> uginanie hantla na kolanie -> ławka
Co sądzicie o takim "zestawie" Na moje nieprawne oko za dużo tutaj ćwiczenia na klatkę a kompletnie zignorowane są plecy. Może zamienić ławkę na drążek? Bieganie jest 100x łatwiejsze heh. Z góry dzięki za wszelkie rady.

#silownia
#mikrokoksy
  • 12
@Titsuman: Od klatki piersiowej wzwyż, to chyba tylko szyja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na plecy to drążek, wiadomo.
A sztangę masz czy nie ?
Generalnie przy hantlach i ławce, to już da radę zrobić trening całego ciała na luzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Santos2011: Chciałbym mieć raczej jedno ćwiczenie na jedną grupę mięśni, nie wiem więc czy ławka i pompki idą w parze. Chociaż ławka mocno daję na klatkę a pompki są znacznie bardziej ogólnorozwojowe. A wyciskanie hantla na kolanie na ramię? Zawsze po pompkach czuję jeszcze dużo siły w bicepsie i tricepsie.
@StefanBadyl: W sumie xx, miałem na myśli od brzucha w górę. Sztangę mam do ławki.
@Titsuman: No to na plecy wiosłowanie sztangą, hantlem, martwy ciąg. Dokup drążek, będzie podciąganie. Na klatę wyciskanie sztangi, hantli, pomki git. Rozpiętek nie lubię i nie robię, ale mogą być. Przenoszenie hantla na głowę jeszcze jest spoko na klatę. Na bica unoszenie sztangi albo hantli, można podciągać się podchwytem, też dobrze działa. Na trica wyciskanie sztangi wąsko, wyciskanie francuskie hantla albo sztangi, pompki w podporze tyłem. Barki - wyciskanie sztangi albo
@StefanBadyl: A to super, wybiorę jedno ćwiczenie na jedną grupę. Raczej będę wybierał te bez sprzętu z własnym obciążeniem(pompki, podciąganie). Nogi zostawię na inny dzień, czyli bieganie.