Wpis z mikrobloga

@Tank1991: @eblis85: lpthw spotykal sie ze spora krytyka. Ja osobiscie polecalbym Ci na sam poczatek rozkrecic sie z codecademy, a potem przerobic 'Automate the boring stuff with Python' albo 'Think Python' - obie z tego co pamietam darmowe. wtedy powinienes miec juz solidne podstawy i bedziesz mogl decydowac co dalej - czy chcesz np isc w webdev, analize danych itd.
lpthw spotykal sie ze spora krytyka


@g1venchy: po tym eseju o 3 vs2, bo ludzie nie rozumieja ze programowanie to nie jest TYLKO sztuka dla sztuki, i dlatego tez pewnie lpthw jest best

Automate the boring stuff with Python

przeszedlem pare lekcji kursu online, porażka choć nie kompletna, za to bardzo dobre dla "biuroców" dla programisty - imho nie
@Tank1991: pamietaj, ze op prosi o cos 'od zera' - czyli programista jeszcze nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) atbswp powinno zapewnic jako-taka plynnosc w poslugiwaniu sie Pythonem, nie rzucajac jednoczesnie na zbytnio gleboka wode. sam niestety nie od niej zaczynalem, ale z perspektywy czasu sadze, ze to najlepsza ksiazka dla poczatkujacych

akurat 3vs2 chyba juz zostalo zmienione(a przynajmniej mam nadzieje, bo z tego co pamietam to
czyli programista jeszcze nie jest


@g1venchy: czyli ma nim zostać, czyli lpthw ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: (napisał: "od zera do bohatera")

nie rzucajac jednoczesnie na zbytnio gleboka wode

nie rzuca. to że to hard way nie znaczy że jest turbociężkie

ze to najlepsza ksiazka dla poczatkujacych

ludzi od excela? jasne. programistów- me
ale to tylko moja opinia (
@piotrb: tylko krowa zdania nie zmienia, ja też się portuję na 3jke tylko nie wtedy nie teraz i nie przez najbliższe pół roku.
Teraz nauka 2 już nie ma sensu bo TERAZ wiadomo wszyscy na 3 przejdą (bo do 2020 muszą, a czemu to piotrze powinienes wiedziec ;) ) ale wtedy gdy to pisalem - miała

i dalej twierdzę że cała akcja "2=>3" to fail wszechczasów pythona oraz mało go nie
Teraz nauka 2 już nie ma sensu bo TERAZ wiadomo wszyscy na 3 przejdą


@Tank1991: Powyższa informacja pochodzi z aktualnej wersji strony lpthw.

ani przypominanie moich postów (o których pamięteam)

Ja nic nie pisałem o tym, ale jeżeli promowałeś py2 w 2017 to tylko o Tobie świadczy.

"2=>3" to fail wszechczasów pythona oraz mało go nie zabił

Tak bardzo nie zabił, że po przejściu na 3 python zaczął zyskiwać na popularności
Powyższa informacja pochodzi z aktualnej wersji strony lpthw.


@piotrb: nie czytałem, to mój wniosek

to tylko o Tobie świadczy.

super argument, ja twierdze ze swiadczy dobrze i.. może obaj mamy rację, patrz niżej (na tomiast za zwroty "to o tobie swiadczy" nie lubie cie jako dyskutanta xD)

python zaczął zyskiwać na popularności

zawsze zyskiwal, pytanie w jakich obszarach, ja piszu aplikacje dżangowe i na tą zmianę kolokwialnie mówiąc #!$%@?ę
@Tank1991:

Jestem ciekaw, jak sobie to zracjonalizował?

no jaki ciekawy, opisz mi czym sie zajmujesz (obszar) i nie jedz po mnie jak po burej suce to ci opowiem, bo niestety to troche wiedza "tajemna ;) " i nie na mirko (a przynajmniej nie chce sie z nia dzielic bo jak napisalem - nie lubie cie)