Wpis z mikrobloga

#katolicyzm #bekazkatoli #rakcontent
#ateizm #agnostycyzm

"Żaden katolik nie zaprzeczy, że wiara katolicka jest co najmniej fascynująca. Sama dogmatyka, cała Tradycja, nauka i historia Kościoła może pochłonąć człowieka i zatruć mu życie, gdy ten, nieudolnie, próbuje rozwikłać tajemnicę Boga. A mimo to pewnie niewielu katolików zwróciło uwagę, że Boga, w swej realnej postaci, widzi co tydzień na Mszy Świętej, kiedy mały, biały komunikant staje się Ciałem, a wino Krwią Chrystusa w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ciałem i Krwią Boga, który stał się Człowiekiem, do człowieka zbliżonym we wszystkim, prócz grzechu. Dosłownie. Jak TO nie jest fascynujące, to co jest? Pardon. Istnieje dogmat bardzo fascynujący. O Trójcy Świętej. Ojciec, Syn i Duch Święty. Trzy Osoby w Jednym. Jeden w Trzech Osobach. Równorzędne. Połączone razem, a jednak inne, różne, aż chce się napisać: kurczę blade, jak On to robi?

Z udowodnieniem tego, że jednak kapłan naprawdę przeistacza komunikant w Ciało, a wino w Krew nie będzie żadnych kłopotów. Cuda Eucharystyczne. Jednym z najbardziej znanych cudów był cud w Sokółce- komunikant połączył się z mięśniem obumierającego serca. Ateiści mówią, że zadziałała tam jakaś bakteria. Ale komunikant badali biolodzy, niezależnie od siebie, ale oni- według tej bardziej racjonalnej części Internetów- nie potrafią odróżnić mięśnia sercowego w stanie agonii od bakterii Serratia marcescens, czyż nie?

Artykuł zawiera po części moje własne przemyślenia (ta pierwsza część), a wiele rzeczy można z łatwością znaleźć na Internecie, chociaż ja, z chwilowego jego braku czerpałam info z książki: „Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych”. I nie, nie jest to pomyłką: babą byłam, jestem i będę. Przydomek sobie wzięłam taki, bo nie mogłam znaleźć jakiejś mało znanej świętej walczącej z herezją. /LucyferzCagliari/"

Takie kwiatki na FB #mlodzigniewnikatoliccy
  • 6
@locheck:

Z udowodnieniem tego, że jednak kapłan naprawdę przeistacza komunikant w Ciało, a wino w Krew nie będzie żadnych kłopotów. Cuda Eucharystyczne. Jednym z najbardziej znanych cudów był cud w Sokółce- komunikant połączył się z mięśniem obumierającego serca.


Czy to czasem nie jest herezja, skoro katolików obowiązuje doktryna transsubstancji, a utrzymywanie, że komunikant przeistoczył się w ciało poprzez zmianę właściwości fizykalnych, jej przeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)?