Wpis z mikrobloga

@Sanski x może albo należeć do X, albo nie. Jeżeli masz z tego alternatywę to jest ona zawsze prawdziwa. A co się stanie jak zrobimy alternatywę zawsze prawdziwej wartości i czegokolwiek? No własnie, wynik to zawsze będzie prawda, bo do alternatywy potrzeba tylko prawdy w jednej zmiennej
@wulstling: To co zaznaczyłeś klamerką to tzw. zasada wyłączonego środka.
@Sanski: Możesz nie pisać nic, bo skoro to zawsze prawda, to nie ma żadnego znaczenia przy wartościowaniu całego zdania. Moim zdaniem można napisać z pierwszej linijki od razu trzecim, ale podejrzewam, że @wulstling ci to rozpisał, żeby nie było wątpliwości co się stało.

Jak masz jakieś wątpliwości, to zastanów się, czy znasz przykład jakiejś liczby, która jest pierwsza, lub nie
@kolnay1: No ale ja to rozumiem. Nie o to mi chodzi :c Chodzi o rozpisywanie po kolei tego wszystkiego, nie rozumiem o co jej chodzi z tym nieuzasadnionym przejściem... Jej kółeczko "na jakiej podstawie" - ale na jakiej podstawie...co?
Ja rozumiem wszystkie zasady i tym bardziej mnie irytuje, że ciągle robię coś nie tak. Bo niby wiem o co chodzi, wiem jak to rozbijać, ale ona zawsze da taki jakiś dziwny