Wpis z mikrobloga

@SuchyArbuz: za ten efekt odpowiadają dwa parametry: jasność (F/2.2 , im niższa wartość tym lepiej) i ogniskowa (im większa tym lepiej, ale im większa tym dalej musisz stać by zdjęcie zrobić). wnioskuję, że szukasz nakładki, która zrobi Ci coś w rodzaju teleobiektywu.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: w aparatach takie rozmycie tła uzyskuje sie dużym otwarciem przesłony w jasnym obiektywnie np. f 1.8. Może są jasne obiektywy w telefonach, a regulować (zwiększyć rozmycie - uzyskując najmniejsze f) to możesz np. zwiekszajac iso, albo zwiekszajac czas naświetlania .
  • Odpowiedz
@nsfw: @kuraku: TAK, TAK, ale tu mówimy o telefonach :) przystawki do telefonów istnieją, a wymiennych matryc brak.

Choć fajnie by było mieć lustrzankę dwumatrycową, jedną bardziej pod wysokie ISO, drugą pod niskie, żeby zawsze była lepsza jakość.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz są takie nakładki Ale są one warte tyle co nic i dodatkowo psują jakość zdjec, jedynym wyjściem jest kupienie telefonu z dobrym modułem foto, jako że jestem zawodowym fotografem to zależało mi na tym żeby aparat w nowym telefonie był jak najlepszej jakosci. Postawiłem na LG g6 i jest to obecnie najlepszy smartfon foto na rynku.

Zdjęcie przykładowe co potrafi.
Agemaker - @SuchyArbuz są takie nakładki Ale są one warte tyle co nic i dodatkowo psu...

źródło: comment_HFwZErsnjwwVC3Bscc1dVfZGIEl2HNMy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz