Wpis z mikrobloga

38 minut grozy. Tyle czasu zajęło w USA odwołanie alarmu rakietowego, który został nadany bo ktoś kliknął nie w ten przycisk, w który powinien... UX fail, jednym słowem, ale mocny w skutkach, bo Amerykanie w popłochu chowali dzieci w studzienkach kanalizacyjnych...

https://niebezpiecznik.pl/post/falszywy-alarm-rakietowy-na-hawajach-to-wina-rozwijnego-menu/

A co Ty byś zrobił, gdyby polskie RSO działało i wysłało Ci taką wiadomość?

#niebezpiecznik #bezpieczenstwo #security #wojsko #apokalipsa #zombie #usa #rso
  • 17
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: zależy od kontekstu. Np gdyby to było dzisiaj - istnieje spora szansa, że bym to zignorował. Mógłbym się przejąć opadem radioaktywnym (np po uszkodzeniu reaktora atomowego), ale nie atakiem rakietowym - szczerze wątpię, że to będzie uderzenie inicjujące.
  • Odpowiedz
  • 0
@niebezpiecznik-pl co bym zrobił? Zależy, gdzie bym był. Jeśli na chacie, to biorę telefon, dokumenty, power bank o schodzi do garażu podziemnego. Pozniej dzwonię do rodziny i równie łzy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@99942Apophis: Pełna zgoda. W Polsce też jest z tym problem - syreny wyją na uroczystości państwowe, co chwilę jakieś testy tych syren, gdzie wyją po kilka minut. Większość ludzi je po prostu ignoruje, nawet jak nie wiedzą dlaczego te syreny wyją. Więcej napierdzielania nimi, a jak przyjdzie co do czego to i tak każdy je zignoruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: właśnie przeczytałem ciekawy temat na askreddit z wczoraj- przeddwczoraj; autor zapytał ludzi co akurat robili i co pomyśleli jak dostali tego smsa. Mężczyzna przewijał dziecko, obok żona oglądała TV, miotał się w amoku; starszy facet będąc na plaży powiedział, że i tak by nie uratował się, więc po telefonie od syna siedział tak z dalej piwem patrząc na fale...
Co ciekawe wszystkie samoloty na lokalnym lotnisku zostały uziemione a piloci
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: @MichaelT128: @Zashi:
1. Rok 2035
2. Korea Północna jest w posiadaniu rakiety z głowicą nuklearną o zasięgu 40 000 km.
3. 'Generale Ping Pong, cel nowy jork'
4. czerwonyguzik.gif
5. Umierający z niedożywienia naukowiec źle podłączył klona ardiuno.
6. Rakieta leci w drugą stronę.
7. Cel: Łódź Bałuty.
8. USA dalej nie dało tarczy.
9. Rakieta w zasięgu radarów.
10. Trzeba ostrzec mieszkańców.
11. syrena.wav
12. 'GRAZYNA WYŁONCZ
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: @MichaelT128: RSO może i nie działa prawidłowo ale są syreny (które wiele osób ignoruje) nie wiem jak w innych miastach w Polsce u mnie w Płocku przed testem syren np są powiadomienia głosowe,gość gada że to test,do tego informacje w mediach lokalnych. RSO na Androidzie przesyła jakieś komunikaty push o silnych wiatrach,śnieżycach i innych ważnych wg. mnie rzeczach więc może coś poprawili przez ostatni czas. Nie było okazji przekonać
  • Odpowiedz