Wpis z mikrobloga

#horaceandpete
#seriale

Horace and Pete

Znalazłem perełkę. Serial niskobudżetowy całkowicie zrealizowany przez Louis'a C.K. na pierwszy rzut oka jest zrobiony jak typowy sitcom (w sumie koncepcja jest nawet bardziej jako sztuka teatralna niż serial telewizyjny), ale nie ma tych irytujących śmiechów w tle. Właściwie wszystko opiera się na dialogach... ale jakich! Gra aktorska po prostu powala (Steve Buscemi nawet przebił tu swoją charakterystyczną rolę Nucky'ego wcielając się w chorego psychicznie Pete'a, który pomaga bratu prowadzić bar), a większość rozmów jest wykonana niemalże całkowicie na jednym ujęciu, co bardzo oddaje realizm i dramaturgie (z tego co wyczytałem na Wikipedii większość scen jest improwizowana, a Louis inspirował się inną podobną produkcją z lat '70). Jest w tym sporo komedii, ale serial szybko okazuję się przejmującym dramatem. Postacie są ciekawie wymyślone, fabuła może nie jest jakoś bardzo porywająca, ale rozmowy bohaterów są naprawdę genialne i często wychodzi z nich taka życiowa mądrość wypowiedziana w bardzo dosadny i humorystyczny sposób. Zakochałem się w tym serialu, jednak nie jest to produkcja dla wszystkich. Większość osób się pewnie zanudzi, ale jeżeli ktoś lubi ciekawe dialogi i tak jak ja nie oglądał sitcomów z powodu tych debilnych śmiechów w tle to jest idealny serial dla niego.
Dobry_Ziemniak - #horaceandpete 
#seriale 

Horace and Pete

Znalazłem perełkę. ...

źródło: comment_GOA9t5SSSrVTeEEfNCkFWwZnoRJtnnLD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach