Wpis z mikrobloga

@Wuch: Mirki, mam problem. Na początku października wpadłem w dziurę na drugim końcu polski - nieoznakowane roboty drogowe prowadzone przez firmę STRABAG. Na miejscu była policja, zrobiła notatkę, mam zdjęcia. Opona do wyrzucenia, bylem zmuszony kupić nowe na oś i wrócić do domu zostawiając uszkodzone na śmietniku (brak miejsca w samochodzie).

Zgłaszałem to po kolei do GDDKiA, przerzucili na ZDiZ w Żywcu, po 2 miesiącach trafiłem na to, że odpowiedzialność ponosi STRABAG. Wysłałem do nich dokumentacje, szkoda zostala przekazana do Generali. Po miesiącu dowiedziałem się, że uwaga "NIE MIESZCZE SIĘ W WIDEŁKACH POLISY" bo oni mają OC od 1250euro a ja zgłosiłem szkodę na 700zł...

Dzwoniłem do Strabaga z próbą dogadania się jakkolwiek, ale pani mnie objechała i kazała zgłosić roszczenie na drodze sądowej. Dobrze rozumiem, że chcą mnie okraść i wykręcić się z winy. Co mogę w tym przypadku zrobić? Notatka z Policji jest w tym przypadku dość mocnym dowodem? Czy tylko stracę czas i pieniądze na sądzenie się ze #!$%@??

#wypadek #uszkodzenie #motoryzacja #strabag #ubezpieczenie #generali #roszczenie #ubezpieczenia #prawo
  • 18
  • Odpowiedz
@Wuch: Zalezy od ich podejscia. Polecalbym spotkanie z papuga. Nikt wedlug mnie nie oszacuje szans na wygrana. Czesto stosowana jest spychologia, bo czasu jak nie masz zamiaru wejsc na droga sadowa i wtedy grozba pozwu skutuje wyplata. A zdarza sie,ze maja #!$%@?, bo taki Strabag ma ze 2 pietra prawnikow i beda dla sportu (albo dla szkolenia mlodych przeciagac Cie az Ci sie znudzi).
  • Odpowiedz
@Odzyskamy_odszkodowanie1: Myślałem jeszcze o tym, żeby po prostu napisać pismo do oddziału odpowiedzialnego na budowę, pozałączać wszystkie dokumenty jakie mam razem z odmową ubezpieczalni i chcieć zwrotu kosztów z budżetu budowy, ktoś mi mówił że kierownik bubowy może taką decyzję podjąć i zrobić zwrot z tych pieniędzy.
  • Odpowiedz
Wyrzucenie opony mogło być błędem, bo zasadniczo uszkodzona rzecz przechodzi na własność ubezpieczyciela/sprawcy jeśli ten wypłaci odszkodowanie w wartości zakupu nowej opony/pary.
Zazwyczaj nikt się o to nie upomina, ale może.

Ubezpieczenie które ma Strabag jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym i jako takie faktycznie może mieć dowolne postanowienia. Jeśli mają jakieś warunki (np. kwotowe) w które się nie mieścisz, to znaczy że STRABAG jednak nie ma ubezpieczenia od szkód takich jak Twoja.

Jeśli Strabag nie uznaje po dobroci Twojego roszczenia, to istotnie pozostaje Ci tylko droga sądowa.
  • Odpowiedz
@Odzyskamy_odszkodowanie1: Z tym, że dostałem info od Generali, że oni mają polisę od 1250 euro i ja sie nie łapie w widełkach i po prostu odmawiają mi wypłaty, bo ta polisa tego nie obejmuje :/

@hellfirehe: Wiem że to mógł być błąd, jednak nie miałem innego wyjścia, wypadek był 700km od domu, po 5000km 2tygodniowej podróży z 4 osobami i bagażem po dach. Ostatniego dnia przed powrotem, 3.10
  • Odpowiedz
@Odzyskamy_odszkodowanie1: Na jakiej zasadzie działa franszyza redukcyjna? Czytałem, że:

Franszyza redukcyjna wynosi 200 zł, a wysokość szkody 150 zł. W takim przypadku ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.


Jak by to wyglądało w moim przypadku? Jest znana franszyza redukcyjna, czy ubezpieczyciel ją dopiero wyznaczy jak zgłosze roszczenie?
  • Odpowiedz
@Wuch: zostaniesz o niej poinformowany przy decyzji o przyznanym odszkodowaniu. Akurat w twoim przypadku będzie to wyglądało troszkę inaczej bo dostałeś decyzję odmowną. Wyślij do STRABAG oficjalne pismo i dołącz decyzję z Generali. Muszą się jakoś odnieść do tego, myślę że nie powinieneś mieć większego problemu z tym.
  • Odpowiedz
po to właśnie jest stosowana franszyza redukcyjna


@Odzyskamy_odszkodowanie1:
Zależy jak skonstruowana jest polisa.
Jeśli mówi o udziale własnym ubezpieczonego w odszkodowaniu, to jest tak jak piszesz.
Natomiast jeśli mają polisę obejmującą jedynie szkody powyżej 1250eur, to znaczy że Strabag nie ma żadnej polisy obejmującej szkodę
  • Odpowiedz
  • 0
@hellfirehe: @Odzyskamy_odszkodowanie1: Mam nadzieje, że w tym tygodniu dojdzie oficjalne pismo od Generali, bo dotychczasowe informacje uzyskałem telefonicznie. Wtedy chyba rzeczywiście zdecyduje się na wysłanie pisma w pierwszej kolejności do Strabagu oddział Katowice (odpowiedzialni za ten remont). Jak dojdzie pismo to dam też znać jak to wszystko opisali to może coś więcej o samej polisie się dowiem.
  • Odpowiedz
miałem podobny wypadek dziura w drodze na remontowanym odcinku między radomsko a częstochowa. polisa warta s.a. od 6000 zł a szkody na 2600. Jakieś nowe info jak to wygląda?? Konsorcjum strabag budimex napisało że to nie ich droga, ze oni tylko budują autostradę że gddkia za to odpowiada, ze były znaki pitu pitu pitu...

Macie kogoś kto chciałby się zająć taką sprawą??
@hellfirehe @bigger @Odzyskamy_odszkodowanie1 @odszkodowania @odszkodowania24h
  • Odpowiedz
@setkadolarow: Odpisali, że ich ubezpieczenie pokrywa szkody od 1250 euro w górę i że mam się cmoknąć w pompkę, albo iść z nimi do sądu w Bielsku Białej, tam gdzie biuro odpowiedzialne za budowę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wuch: liczyłem na, że jednak zacząłeś batalię sądowa i udało Ci się coś ugrać. Ja w następnym tygodniu skorzystam z porady prawnej i zobaczę jak to będzie wyglądać.
  • Odpowiedz