Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #kryptowaluty i #bitcoin mam kilka pytań.

Chciałbym kupić bitcoiny za złotówki - czy dobrą giełdą do tego będzie bitbay.net, czy znajdę coś lepszego?

Później przykładowo chciałbym część przelać na giełdę Binance i inwestować w inne, mniej znane kryptowaluty - jaki będzie koszt takiego przelewu?

A troszkę chciałbym bezpiecznie zostawić i czekać, aż cena Bitcoina poszybuje w górę - najbezpieczniej jest to przerzucić na swój portfel? Jaki polecacie?
Kwota jaką chcę na start sobie wpłacić to 3500zł, 3000zł zostawię, żeby wartość rosła, a 500zł postaram się pomnożyć na Binance - jak stracę, to trudno. Dobrze kombinuję?
  • 14
@BoaKusiciel: bitbay i abucoins są okej. Mi w abucoins szybciej księgują, ale chyba nie jest to jakaś reguła.
Najlepiej raczej przelewać ETH na inne giełdy, bo jest taniej niż BTC.
Z pozostałych giełd polecam Binance i Kucoin. Mogę Ci podać reflinki, jeśli chciałbyś się zarejestrować.
@BoaKusiciel: BitBay będzie ok. Za te 500 zł kup lepiej ETH i przelej na Binance (za ETH możesz nabywać inne kryptowaluty). Ewentualnie gdyby istniały w danej chwili opóźnienia w przelewach ETH, to kup LTC i przelej na Binace, a tam zamień LTC na BTC lub ETH i dopiero wtedy na inne kryptowaluty. Przelew BTC jest sporo droższy i wynosi jakieś 40-50 zł.
@BoaKusiciel: Z ETH masz każdą parę na giełdach.

Jeśli chodzi o system to bardzo spoko moim zdaniem. Pamiętaj tylko, żeby tyle kasy, żeby Ci aż tak bardzo żal, gdybyś ją stracił. Na początek polecam też nie inwestować od razu tych 500 zł, tylko z dzień lub dwa ogarnąć jak wszystko działa.
@BoaKusiciel: tak, opłata jest w dwie strony, ale zawsze jedna.
Jest bezpieczniejszy właśnie w tym, że giełda może się zawinąć z Twoją kasą.
Ja mam trochę na giełdzie, ale mniej niż 3k. Zastanów się czy opłata za przelew jest warta bezpieczeństwa i podejmij decyzję.
@rasowa_pyra: oczywiście, że jest warta, dlatego będe trzymał na portfelu.

Założyłem właśnie konto na BitBayu i czekam na weryfikację, założyłem też już na binance. W razie jakbym miał jeszcze jakieś pytania to mogę pytać? :)

Podpowiesz jak są procentowo rozłożone Twoje środki? Np. 50%BTC 30%ETH 20%LTC? Inwestujesz też w jakieś mniej znane krypto?