Wpis z mikrobloga

Kupiłem wyciskarkę wolnoobrotową i czo teraz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jutro jadę kupić parę siatek warzywów i owoców tylko zastanawiam się jakie
Nie bardzo chcę eksperymentować, polecicie jakieś konkretne kombinacje?
Mogą być warzywno-owocowe (nawet lepiej) i najlepiej, żeby nie wykręcały ryja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co na pewno będę próbował z marchewkami, bo o świeżo wyciskany sok trudno, ale tu moja kreatywność się kończy. No może jeszcze buroki i jabłko.

#zdrowie #fitness #gotujzwykopem #mirkokoksy
  • 14
  • Odpowiedz
@Urzad_Celny: no właśnie przed chwilą czytałem, że banana można stosować tylko jako dodatek, bo sam w sobie nie zawiera soku/wody i nie da się go wydoić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jako dodatek na pewno spróbuję
  • Odpowiedz
@oran: to podstawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) na pewno kupię parę kg i jabłek też. Ale zastanawiam się nad mniej oczywistymi jak np. kapusta. Tylko nie chcę nakupić 30 kg różności z którymi nie będę wiedział co robic
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: marchew, burak, cytryna, imbir + opcjonalnie jabłko. Szalej z ananasem, granat ma pyszny sok, jak lubisz, możesz dodać ogórka, nać selera lub pomidory. Zresztą książek i ebooków nie brakuje, przepisy też pewnie jakieś są. Ja najbardziej lubię właśnie dwa pierwsze, które wymieniłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ano i jabłko + gruszka, ale nie lubię zbyt słodkich soków.
  • Odpowiedz
@matra: no ja właśnie ze słodkości to chyba wyrosłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) mdli mnie po jednym pryncypałku

Spróbuję te dwa które poleciłaś. Ciekaw jestem jak zagra z tym ogórek... Sok z selera kiedyś piłem z przymusu i tak średnio bym powiedział, ale w kombinacji może być fajnie. Ogólnie wolę bardziej kwaśne niż słodkie.
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: no ja np ogórka i selera na surowo nie trawię, umarłabym xD A z kapusty piłam, ale to było z kiszonej wyciskane ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajny kwaśny, orzeźwiający ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: tak na pierwszy raz to proponuję wziąć na warsztat podobny sok jaki kupowałeś w sklepie, dzięki temu od razu będziesz znał różnicę w jakości, ja często popijam kombinację pomarańcza + ananas + marchewka (ogólnie warto pamiętać o dodawaniu warzyw, np. buraka czy szpinaku)
  • Odpowiedz