Wpis z mikrobloga

Berlin vs Wroclaw - gdzie popelnia się więcej przestępstw na 1000 mieszkańców?
Jak myślicie?

Berlin 161 przestępstw na 1000 mieszkańców ,Wrocław
38,7 na 1000 mieszkańców

Wstyd Wrocław gdzie wam do Europy

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech , dzięki za suby

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/69114/Ranking-bezpieczenstwa-miast-Wroclaw-ostatni

http://www.tagesspiegel.de/berlin/kriminalstatistik-2016-berlin-ist-die-neue-hauptstadt-des-verbrechens/19701872.html

#wroclaw #berlin #przestepczosc #statystyka #4konserwy #neuropa
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spokojnie_to_ja: miałbym pytanie z innej beczki, jak wygląda podział polityczny wśród gazet, tygodników opinii, magazynów? tzn które są konserwatywne, które liberalne?

np taki Der Spiegel, Die Zeit, Süddeutsche Zeitung?
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: nie chcę za bardzo wchodzić w polemikę z ogólną tezą, ale mnie się wydaje, że w Polsce generalnie mało się zgłasza drobne przestępstwa, typu pobicie czy kradzieże, sami policjanci odradzają, bo i tak po 3 miesiącach przychodzi umorzenie.
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: no jak cała patologia ze Środkowo-Wschodniej Europy się przeniosła do Niemiec i UK to statystyki są jakie są, to nie przypadek, że po 2004 nastąpił największy w powojennej historii spadek przestępczości w Polsce, poza tym przestępczości sprzyjają nierówności społeczne, im wyższe tym opłacalność przestępstwa wyższa, szczególnie w Berlinie, gdzie nadal są widoczne różnice po granicy muru
  • Odpowiedz
  • 12
@NapalInTheMorning Wow, porównuje dwa kraje które są do siebie podobne jeśli chodzi o ustrój,kodeks karny itd.
Czy porownalem kraj z trzeciego świata i na przyklad Szwajcarię?
Czyli też głupota jest ranking najbezpieczniejszych stolic na świecie?!
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: no i o co ten cały flame? Mieszkałem we Wrocławiu przed 2004r i generalnie poza paroma miejscami było bezpiecznie. Teraz mieszkam w Berlinie i nie czuję zagrożenia (nawet na Kottbuser Tor, czy w okolicach Görlitzer Parku).
  • Odpowiedz