Wpis z mikrobloga

Ponieważ @Kempes usunął mój wpis tutaj szerząc cenzurę na wykopie, to odpiszę tutaj.

W Kościele Chrześcijańskim okultyzm to jeden z najcięższych grzechów. Cytując;

Okultyzm - jeden z najcięższych grzechów - to niewierność fundamentalna gdyż jest odrzuceniem pierwszego przykazania Dekalogu: " Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną". Z wielkim niepokojem obserwuję powrót do magicznych praktyk.


http://www.kosciol.pl/article.php?story=20100318094141593

Do walki z okultyzmem powstała m.in. słynna instytucja Inkwizycji.
Pomimo tego, nic nie przeszkadza neuropkowi @Kempes postawić znak równości pomiędzy nazistowskim okultyzmem a chrześcijaństwem, zgodnie z powiedzeniem:

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.


Co też neuropek aktywnie uprawia.

p.s. tagi skopiowałem z jego wpisu.

#katolicyzm #chrzescijanstwo #bekazprawakow #bekazpodludzi #polityka #neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz imateapot - Ponieważ @Kempes usunął mój wpis tutaj szerząc cenzurę na wykopie, to odp...
źródło: comment_G6NO7mAIV9BuUiukVgUDZ3QFXIoAwtSc.jpg
  • 21
@imateapot: Nie postawiłem znaku równości pomiędzy nazistowskim okultyzmem i chrześcijaństwem. Jeżeli tak zrobiłem to wskaż cytat, który o tym mówi.
Stwierdziłem tylko, że hitlerowski okultyzm opierał się m.in. na chrześcijaństwie. Dziwne to nei jest bo wielu wysokiej rangi hitlerowców wywodziło się z bardzo wierzących i praktykujących rodzin.
Nie postawiłem znaku równości pomiędzy nazistowskim okultyzmem i chrześcijaństwem. Jeżeli tak zrobiłem to wskaż cytat, który o tym mówi.


@Kempes: Proszę bardzo. Twój cytat z innego wpisu:

Ja tylko przypomnę, że Hitler też odłam religii chrześcijańskiej zaadaptował na swoje potrzeby za przyzwoleniem jednego z kościołów.


Zaptrzeczenie najważniejszej zasady wiary Chrześcijańskiej nie może być jej odłamem. Mówią o tym podstawowe zasady wiary.

Co do kasowania: Twoje wpisy, Twoje reguły. Moje wpisy, moje
@imateapot: W początkach istnienia judaizmu Jahwe posiadał żonę, któa siediała po jego prawicy, co potwierdzają wykopaliska. Każda reigia przechodzi przedziwne przemiany na przestrzeni wieków...
@Kempes: na przestrzeni wieków, to jeden z Chrześcijańskich kultów (wymieszany z wierzeniami ludów pustyni) przerodził się w Islam. Tylko obecnie nikt nie twierdzi, że Islam = Chrześcijaństwo.
@imateapot: Na przestrzeni wieków, to jeden z judaistycznych kultów przerodził się w chrześcijaństwo. Zresztą osób, które uważały się za proroka, tak jak Jezus, było na przestrzeni wieków sporo ( ͡º ͜ʖ͡º)
: Na przestrzeni wieków, to jeden z judaistycznych kultów przerodził się w chrześcijaństwo. Zresztą osób, które uważały się za proroka, tak jak Jezus, było na przestrzeni wieków sporo ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kempes: ale co to zmienia w naszej dyskusji?
@imateapot:

Hurr durr, satanizm ma niewiele wspólnego z okultyzmem. Tylko Kościół je jednoczy, bo wróg musi być jeden. Okultyzm wykształcił się dopiero w 19 wieku z połączenia szeregu tradycji (gnostycyzm, hermetyzyzm itd.), które z satanizmem nie mają wiele wspólnego. Nawet okultystyczny spirytualizm nie ma w sobie krztyny kultu Szatana.