Wpis z mikrobloga

@Kubisza: czy kozacko, to już kwestia gustu. Jak dla mnie to całe kawowe #!$%@? to bullshit i dorabianie ideologii do potrzeby bycia „elitom”, ale z drugiej strony #!$%@? mnie kwitowanie wegan jako „pedałów, co rozkradajom Polske” (wiesz o czym mówię). Ja w każdym razie osobiście twierdzę, że przygotowywanie tego całego cytrusowego gówna ma tyle wspólnego z dobrym smakiem, co robienie wódki z kartofli albo ze skarpet.
Ten kształt szklanki lepiej kumuluje aromaty.


@Kubisza: Nic nie kumuluje, noitakto to może i napinacz, ale tutaj akurat ma rację - to nie koniak. W kawie to bez znaczenia moim zdaniem. Trochę czasu spędziłem w światku specialty coffee i jestem gorącym przeciwnikiem prób wznoszenia kawy na jakiś "wyższy poziom", bo czasami to jest aż śmieszne ;) BTW. gdzie pracujesz?
@geuze: z jednej sttrony się zgodzę a z drugiej strony pod względem złożoności aromatycznej kawa jest dużo bogatsza od koniaku wina czy tam innych wiec czemu nie stosować do niej ładnej zastawy? Inna sprawa, ze gdyby kawa nie była uprawiana w trzecim świecie to byłaby dużo droższa przecież.
@StandbyOn: wiesz, miód też ma więcej aromatów niż wino, ale nie widziałem, żeby ktoś go rozcieńczał, wlewał do kieliszków od whisky i zachwycał się aromatami.

czemu nie stosować do niej ładnej zastawy?


Taką zastawą jest filiżanka i znakomicie spełnia swoją rolę - trzyma ciepło, wygodnie się trzyma.

No i nie zapomnij, że kawa nie ma alkoholu i zupełnie inaczej uwalnia aromaty niż wino, piwo czy whisky. Idę sobie zrobić z tego
@geuze: No ja nie raz widziałem jak ludzie rozcieńczali miód ... alkoholem i się delektowali ale o niczym to nie świadczy w sumie :p

A co powiesz na specjalne filiżanki które zaprezentował tim wendelboe? Mi osobiście się podobają koncepcyjnie ale nie próbowałem ich w praktyce i do końca opinii nie mam.

Btw, co tam przelewasz? Smacznego!